افزایش درآمد گوگل از بخش سخت افزار در سال ۲۰۱۸

  • توسط امیر محمد مریخی
  • ۰۴/۱۰/۱۳۹۷
  • ۰

اکثر شرکت‌ها سخت‌افزار را اولویت اول خود قرار می‌دهند، بعد بر روی سرویس‌های مخصوص و تبلیغات حساب می‌کنند تا کم و کاستی‌های فروش دستگاه‌ها را جبران کنند. اما گوگل در جهت عکس کار می‌کند. برنامه‌ها و سرویس‌های این کمپانی منبع اصلی درآمد این شرکت هستند. با این وجود بازهم بر اساس گزارشی از RBC، تحلیل گر بازار مارک مه نِی دستگاه‌های گوگل موفقیت‌های چشمگیری در طی سال‌های اخیر کسب کرده اند.

اون انتظار دارد که گوگل بتواند درآمد ۸٫۸ میلیارد دلاری از این بخش بدست آورد. این مقدار برابر با ۶ درصد درآمد ناخالص این کمپانی است. این یعنی رشد ۶۵ درصدی سالانه در قسمت سخت‌افزار این کمپانی، درحالی که انتظار می‌رود دستگاه‌های پیکسل گوگل امسال از بقیه سخت‌افزارها سبقت بگیرند.

بخش سخت‌افزار گوگل شامل برند پیکسل، یعنی تلفن‌ها، تبلت‌ها و لپ تاپ‌ها، بخش آشیانه که مربوط به دستگاه‌های هوشمند خانگی است و بخش محصولات خانگی یعنی بلندگو‌ها و صفحه نمایش‌های هوشمند می‌باشد. بر اساس گفته‌های مارک این بخش درآمد ۳ میلیارد دلاری خواهد داشت. این یعنی ۵۵ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۷

بخاطر اینکه سخت‌افزارهای گوگل تبلیغات بیشتری به مصرف کنندگان نشان می‌دهد، بخش مهمی از کمپانی است. برای همین برخی از تحلیل گران پیشنهاد می‌دهند که گوگل بلندگوهای هوشمند خود را به رایگان به مشتریانش بدهد و در عوض از طریق تبلیغات با آن‌ها درآمد زایی کند.

درآمد گوگل

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس