قول پوشش ۱۰۰ درصدی سوپرشارژرهای تسلا در اروپا توسط ایلان ماسک

قول پوشش ۱۰۰ درصدی سوپرشارژرهای تسلا در اروپا توسط ایلان ماسک

ایلان ماسک مدیر تسلا در سال ۲۰۱۹ به توسعه‌ی گسترده شبکه سوپرشارژرهای این شرکت در اروپا و فراتر از آن  چشم دوخته است.

ماسک در روز پنج شنبه، ۲۷ دسامبر، در پاسخ به سوال یک راننده در ایرلند که در مورد برنامه‌های شارژرها سوال پرسیده بود، از این ایده خبر داد. مدیرعامل تسلا وعده داده است که پوشش سوپرشارژر ها “به ۱۰۰ درصد از اروپا در سال آینده گسترش خواهد یافت. از ایرلند به کیف، از نروژ به ترکیه. ”

در اروپا، بیشتر سوپرشارژرهای ۳۲۰۰ پلاس تسلا در حال حاضر در کشورهای غربی متمرکز هستند و در کشورهای اروپای شرقی مانند لهستان، جمهوری چک و مجارستان بسیار کمتر هستند. هیچ دستگاهی در لیتوانی، رومانی، صربستان، یونان، ترکیه و اوکراین وجود ندارد، بنابراین طرح این شرکت برای گسترش کامل در ۱۲ ماه آینده باید فرصتی مناسبی برای به ثمر رساندن فروش بیشتر خودرو در طول زمان باشد.

البته باید امری را مد نظر قرار داد. اهداف اعلام شده توسط ماسک در مورد سوپرشارژرها گاهی به واقعیت نمی‌پیوندد، برای مثال وعده‌ی اواسط سال ۲۰۱۷ نشان داد که تسلا می خواهد تا ۱۰،۰۰۰ سوپرشارژر را تا پایان سال جاری در سطح جهان به کار گیرد. وعده‌ای که به موقع عملی نشد و برای رسیدن به این هدف ۱۲ ماه دیگر طول کشید.

سوپرشارژرهای امروزی می توانند باتری یک خودروی تسلا را در زمان فوق العاده سریع در مقایسه با سیستم‌های شارژ معمول دوباره پر کنند. به عنوان مثال، در مدت نیم ساعت، یک سوپرشارژر می تواند مدل Tesla S  را برای ۱۷۰ مایل رانندگی شارژ کند. ۷۵ دقیقه صبر کنید و یک باتری کاملا شارژ برای یک رانندگی طولانی‌تر خواهید داشت.

از سوی دیگر انتظار می رود سوپرشارژر سال آینده از نوع V3 باشد که می‌تواند حتی سریع‌تر از طراحی فعلی خودرو را شارژ نماید، هرچند جزئیات مربوط به مشخصات آن تا حدودی کم است.

یکی دیگر از توییت‌های ماسک بعدا در روز پنج شنبه نشان داد که آفریقا نخستین سوپرشارژرهای خود را در سال ۲۰۲۰ دریافت خواهد کرد. در حال حاضر، این قاره  هیچ شارژری از تسلا ندارد.

اگر شما علاقه‌مند به جستجوی انواع مسیرهایی هستید که می توانید با استفاده از شبکه‌های رو به رشد تسلا از ایستگاه‌های شارژ استفاده کنید، این شرکت دارای یک ابزار آنلاین مفید است که بهترین مسیر را بین دو مکان نشان می‌دهد.

همچنین می توانید از نقشه تسلا که همه امکانات شارژژهای آن را در سراسر جهان نشان می دهد بازدید نمایید.

تا سال ۲۰۱۸ تسلا دارای ۱۱،۵۸۳ سوپرشارژر در بیش از ۱،۳۵۰ ایستگاه شارژ در سراسر جهان است.

در صورت امکان آیا شما نیز از خودروهای الکتریکی استفاده ‌می‌کنید؟ کدام یک از مدل‌های تسلا برای شما جذاب‌تر است؟ لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

0