آغاز همکاری مایکروسافت و ال‌جی برای توسعه تکنولوژی‌های خودران

  • توسط سید محمد معلمی
  • ۱۹/۱۰/۱۳۹۷
  • ۰

مایکروسافت و ال‌جی برای گسترش فناوری‌های نوین وسایل هوشمند حمل‌ونقل، قراردادی به امضا رساندند. بر اساس این توافق‌نامه، ال‌جی از سرویس ابری Azure و هوش مصنوعی مایکروسافت استفاده خواهد کرد تا پلتفرم دیجیتالی حمل‌ونقل خود را گسترش دهد. به نظر کمپانی کره‌ای، این بازار در آینده از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود.

در حاشیه امضای این قرارداد، مدیرکل مایکروسافت، آقای سانجای راوی گفت:

مایکروسافت و ال‌جی می‌توانند آینده حمل‌ونقل را با یک‌دیگر ترسیم کنند. با این همکاری، ما قادر خواهیم بود متقاضیان خرید خودروهای هوشمند را با تجربه‌ای جدید روبه‌رو سازیم و فرصت‌های درآمدزایی و سرویس‌های مدرنی را ارائه دهیم. ضمن اینکه با تولید وسایل جدید، امنیت حمل‌ونقل را وارد فاز تازه‌ای خواهیم کرد.

مدیرعامل بخش حمل‌ونقل ال‌جی، آقای کیم جین یونگ نیز گفت:

انتظار ما این است که ترکیب سازه ابری و پیشرفته مایکروسافت به همراه تجارت وسایل خودران و در حال بهتر شدن ال‌جی سبب گردد سرعت پیشرفت صنعت حمل‌ونقل هوشمند بیشتر شود. ما اطمینان داریم که همکاری مایکروسافت و ال‌جی می‌تواند عصر جدیدی برای خودروهای مبتنی بر هوش مصنوعی و خودران به وجود آورد.

بر اساس این قرارداد، ال‌جی از متخصصان مایکروسافت برای بهبود سیستم پیشرفته کمک‌کننده رانندگی خود موسوم به ADAS و دوربین نشان‌دهنده وضعیت راننده موسوم به DSM استفاده خواهد کرد. ضمن اینکه راهکار شتاب‌دهنده دستیار مجازی مایکروسافت نیز در سیستم اطلاعاتی ال‌جی کار گذاشته خواهد شد. کمپانی کره‌ای می‌گوید تکنولوژی مایکروسافت به رشد ادامه‌دار نرم‌افزارهای مربوط به رانندگی بدون سرنشین کمک خواهد کرد.

برای پشتیبانی از نرم‌افزار رانندگی خودران، ال‌جی برنامه دارد تا از GPUهای قدرتمند که توسط سرویس ابری Azure مایکروسافت حمایت می‌شوند بهره ببرد زیرا این فناوری مدت زمان مورد نیاز برای نرم‌افزار جهت یادگیری، تغییر و بررسی حالات مختلف در شهرها را کاهش داده و سبب خواهد شد خودروها حداقل به مدت یک روز دوام بیاورند و حتی ممکن است Azure زمان رسیدن به مقصد را به چند دقیق برساند.

این تصمیم ال‌جی و مایکروسافت مطمئناً باعث می‌شود خودروهای بدون راننده هر چه سریع‌تر وارد خیابان‌ها شوند و قیمت این وسایل حمل‌ونقل به صورت قابل‌توجهی کاهش یابند زیرا کمپانی‌های دیگر نظیر اوبر نیز برنامه‌های مشابه این‌چنینی دارند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس