باتری‌های ۱۰۰ کیلوواتی، منابع انرژی جدید خودروهای تسلا Model S و تسلا Model X

  • توسط سید محمد معلمی
  • ۲۰/۱۰/۱۳۹۷
  • ۱

اواخر سال گذشته، تسلا اعلام کرد که می‌خواهد هر هفته ۱۰ هزار خودرو از Model 3 را در کارخانه چینی Gigafactory 3 خود تولید نماید تا بتواند قیمت خودروهای Model S و Model X را در جنگ اقتصادی کاهش داده و مشتریان بیشتری را جذب نماید. حالا این شرکت می‌خواهد باتری‌های دو وسیله نقلیه نامبرده را نیز تغییر دهد.

الون ماسک، مدیرعامل تسلا طی یک پیام توییتری نوشت:

از روز دوشنبه، تسلا دیگر سفارش باتری‌های ۷۵ کیلوواتی را برای مدل‌های Model X و Model S قبول نخواهد کرد اما اگر شما علاقه‌مند به دریافت این منابع انرژی هستید، تا پایان یک‌شنبه سفارش خود را به ثبت برسانید.

بر اساس این پیام، الون ماسک علناً مشخص کرده که دیگر باتری‌های ۷۵ کیلوواتی برای خودروهای Model X و Model S تولید نخواهد شد و از تاریخ ۱۳ ژانویه باید منتظر عرضه منابع انرژی جدید برای این دستگاه‌ها باشیم.

اگرچه در ابتدا جزئیات به اندازه کافی منتشر نشده بود ولی طی پیام‌های توییتری بعدی خود، الون ماسک تأیید کرد که تا دو سال آینده و برای خودروهای Model X و Model S، دیگر ظرفیت باتری مفهومی نخواهد داشت.

این اقدام تسلا و توقف عرضه باتری‌های ۷۵ کیلوواتی برای Model X و Model S سبب خواهد شد تا قیمت اولیه فروش آنها از ۱۵ هزار دلار به ۱۸ هزار دلار افزایش یابد؛ هزینه‌ای که بعید است بسیاری از افراد برای خرید خودروهای برقی تسلا اقدام نمایند.

بنابراین آن دسته از کسانی که می‌خواستند سراغ دو مدل خودرو اشاره شده بروند و مالک یکی از آنها شوند، باید هزینه بیشتری برای خرید باتری‌های آنان بپردازند.

قبلی «
بعدی »

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس