کروم جلوی بلاک شدن ماد incognito را می‌گیرد

اخبار ، تکنولوژی ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰

طبق قواعد کروم، شما به عنوان یک کاربر این مرورگر تماما این حق را دارید تا به طور کاملا ناشناس به وبسایت‌های مورد علاقتان رجوع کرده و تحت نظارت دستگاه‌های تبلیغاتی قرار نگیرید. در ادامه‌ی خبر با ما همراه باشید.

مورد گمشده‌ی طولانی مدت و به نوعی یکی از نقاط ضعف این مرورگر قدرتمند، این بود که مرورگر کروم به وبسایت‌ها اجازه می‌داد که حتی در حالت Incognito Mode نیز کاربران را به هنگام حضور در وبسایتشان شناسایی کنند. به تازگی سایت‌هایی مانند The Boston Globe و MIT Technology Review شروع به سوء استفاده از این خطای نرم افزاری کرده و اقدام به جلوگیری از ورود هر کسی که در حالت ناشناس وارد وبسایتشان شده است، می‌کنند. شاید هدف از این کار برای شما جای سوال باشد و در اینجا باید به شما اطلاع دهیم که Incognito Mode باعث می‌شود تا کاربران از پهنای باند محدود این وبسایت‌ها استفاده نکنند و در واقع دریافت داده‌ی آن‌ها کاهش یابد، به این ترتیب این وبسایت‌ها به منظور به حداکثر رسانی دریافت داده اقدام به جلوگیری از ورود کاربرانی می‌کردند که از حالت Incognito Mode استفاده می‌کردند. در حال حاضر، با توجه به اطلاعات منتشر شده از خبرگزاری ۹to5Google، گوگل قصد دارد تا مهر پایانی بر تمام این گمانه زنی‌ها زده و در نهایت این مشکل موجود در مرورگر محبوبشان را حل نماید.

این مسئله در بخش API FileSystem مرورگر Chrome به وجود آمده بود. وقتی یک کاربر با استفاده از این مرورگر وارد حالت ناشناس می‌شود، API غیرفعال است زمانی که سایت‌های شخص ثالث (third party) نمی‌توانند به API مورد نظر دسترسی پیدا کنند، در اصطلاح موقعیت پرچم قرمز Incognito Mode به وجود می‌آید.

در آینده‌ی نزدیک، زمانی که سایت‌های شخص ثالث درخواست API FileSystem را از مرورگر Chrome کنند، این مرورگر یک سیستم فایل موقت مجازی را در رم کامپیوتر ایجاد می‌کند که به واسطه‌ی آن می‌توان به این وبسایت‌ها در حالت Incognito Mode دسترسی پیدا کرد. به این ترتیب سایت‌های شخص ثالث نمی‌توانند تشخیص دهند که کدام سیستم کروم در حال اجرا بوده و از حالت Incognito Mode استفاده می‌کند و به این صورت آن‌ها قادر به شناسایی یا مسدود کردن مرورگرهای استفاده کننده از حالت ناشناس نخواهند شد. این تغییر در مرورگر کروم همچنین باعث می‌شود که این نرم‌افزار تحت مالکیت شرکت گوگل به محض بسته شدن، بتواند  به راحتی این فایل‌های سیستم را که به طور موقتی ساخته شده اند را فورا حذف نماید.

با این حال، همانطور که خبرگزاری The Verge به این نکته اشاره می‌کند، این تغییرات در گوگل کروم می‌تواند به طور موقت می‌تواند یک راه حل کمکی برای کاربران مصرف کننده باشد چرا که سازندگان این مرورگر وعده‌ی آن را داده‌اند تا در آینده بخش API FileSystem را به طور کامل از این مرورگر حذف خواهد شد. این هدف در زمانی نهایی خواهد شد که گوگل در مورد دیگر کاربری‌های بخش API FileSystem علاوه بر تاثیرش بر حالت Incognito Mode به طور کامل آشنایی و ادراک پیدا کند.

در حال حاضر، این راه حل کوتاه مدت، ابتدا به عنوان یک ویژگی آزمایشی در ساخت نسخه‌های ابتدایی مرورگر Chrome 74 به کار خواهد رفت. با یک دید مثبت به آینده می‌توانیم این قضیه را با خوش بینی نقل کنیم که به احتمال زیاد این ویژگی به یک استاندارد برای نسخه‌ی ۷۶ مرورگر گوگل کروم تبدیل خواهد شد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید