رونمایی سازمان حمل و نقل کانادا از تکنولوژی جدید: اتوبوس

  • توسط علی مطاعی
  • ۰۵/۱۲/۱۳۹۷
  • ۰

هفته گذشته یکی از شرکت‌های حمل و نقل تورنتو در توییتر از نحوه جدیدی برای جا‌به‌جایی رو‌نمایی کرد. در این ویدیو پر زرق و برق، شرکت GO از بیننده می‌خواهد تا این سناریو را تصور کنند: شما وارد یک وسیله نقلیه شده، روی صندلی راحت می‌نشینید و مشغول کار با گوشی خود می‌شوید تا به مقصد برسید. بهترین بخش این است که شما حتی نیازی به تعیین مقصد هم ندارید. ویدیو با یک رعد و برق تصویر آشنایی را از این شیوه حمل و نقل به نمایش می‌گذارد: یک اتوبوس.

این ویدیو به نکته خوبی اشاره می‌کند. حمل و نقل انبوه فواید بسیاری از تکنولوژی‌هایی که در حال حاضر در دست‌رسی ما نیستند را فراهم می‌کند. درست است که حتی بهترین سیستم‌های حمل و نقل عمومی از مشکلاتی مثل زیربنای ضعیف، کمبود بودجه و درگیری‌های سیاسی رنج می‌رند. اما وقتی این سیستم‌های به درستی کار کنند، نتیجه خوبی می‌دهند.

به درستی پیدا نیست که آیا یک تبلیغ زرق و برق دار می‌تواند بهران حمل و نقل عمومی را حل کند یا نه. اما مسافران و مردم تورنتو گویا از سرویس‌های حمل و نقل عمومی رضایت دارند که خود نشانه خوبی است. این اولین باری نیست که شاهد چنین تبلیغاتی هستیم. در سال ۲۰۱۷ هم شرکت سوئدی Vasttrafik ویدیو مشابهی را منتشر کرده بود و باید گفت که این کشور هم از سیستم حمل و نقل خوبی برخوردار است.

شاید برداشتمان از این موضوع به کلی درست نباشد. به هر حال ما کشوری هستیم که علاقه بسیاری به سرگرمی‌های دیدنی داریم و روز به روز میزان مطالعه‌مان کم‌تر و کم‌تر می‌شود. شاید دیدن ویدیو پر زرق و برق به عنوان تبلیغات برای بالا بردن درصد استفاده از حمل و نقل عمومی خیلی هم فکر بدی نباشد.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس