نگاهی به قاب گوشی سامسونگ گلکسی A80

طراحی گوشی‎های هوشمند امروزه در حال دگرگونی است و تولید قاب‌های متناسب با آن‎ها نیز خالی از چالش‎ها و نوآوری‌های جالب نبوده است. در این مطلب قاب‎های که برای گوشی تازه عرضه‌شده سامسونگ گلکسی A80 بررسی می‎کنیم. با تکفارس همراه باشید.

جدا از نظرات گوناگون در مورد فناوری و روش‎های مختلفی همچون ناچ، حفره یا پانل‎های منعطف شونده که برای کاهش ‎حاشیه نمایشگر‎های گوشی‎های امروزی به کار می‎روند، بدون شک ما در میان دوره رنسانس جذابی در صنعت گوشی‎های هوشمند قرار گرفته‎ایم که با تأخیر فرا رسیده است. هرچند گوشی‎های جدیدی نظیر سامسونگ گلکسی A80 ممکن است مظهر نوآوری و طراحی آزمایشی باشند، اما به دلایل طراحی کنونی‌شان نیاز به قاب‎ جانبی برای افزایش استحکام دارند.
می‎دانیم که طراحی‎ قاب‎ها برای چنین دستگاه‎های جدید نیز چالش‎ها و هیجانات خاص خود را دارد. و تولید بعضی‎ از آن‌ها نظیر قاب ۱۲۰ دلاری گلکسی فولد، می‎توانند دشوار و گران باشد. اما قیمت بالای این قاب‎ها مطمئناً به‌مرورزمان کاهش خواهد یافت.

 بخش جالب‌توجه این موضوع برای علاقه‎مندان به صنعت گوشی‎های هوشمند، کاوش طراحی این قاب‎ها است. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این مطلب به قاب‎هایی که اخیراً شرکت معتبر اولیکسار، برای گلکسی A80 و دوربین‎ سلفی چرخشی آن تدارک دیده، نگاهی بیاندازیم.

در تصاویر بالا قاب تمام چرم باریک به سبک کیف جیبی را مشاهده می‏‎کنید. به نظر می‎رسد در طراحی این قاب، نگاهی نوآورانه در مورد مفهوم قاب‌ها صورت گرفته است. اجزای این قاب شامل یک قسمت پشتی که تا ماژول دوربین را در برگرفته و نوعی سطح چسبناک که برای چسباندن دستگاه بکار می‏رود، است. همان‎طور که می‎بینید، کناره‎های بدنه دستگاه توسط قاب پوشیده نمی‏‎شود و تنها نیمه پایین دکمه‎های تنظیم صدا محافظت شده است. سطح جلوی دستگاه توسط لولایی جانبی روی نمایشگر قرار می‎گیرد. پس دست‌کم نمایشگر کاملاً محافظت شده است. این قاب تمام چرم، بسیار نرم و شیک به نظر می‌آید. در حال حاضر در وب‎سایت اولیکسیار این قاب در دو نمونه مشکی و قهوه‎ای روشن، موجود بوده و قیمت آن ۲۲ دلار است.

و در تصاویر بالا قاب ژله‎ای مانند فلکسی‎شیلد را می‎بینید که به نظر می‎آید فضای بیشتری از دستگاه را پوشش داده است. این قاب با چسبیدن به کناره‎های دستگاه آن را پوشش می‎دهد اما درز باریکی نیز به وجود می‌آورد که هوا از طریق آن به نمایشگر می‎رسد. نکته قابل‌توجه، برش قسمت پشتی اطراف دوربین و نگه‌داشتن نوار باریکی در بخش‎های ساکن بالای بدنه است.
در ساخت قاب فیلیکس‎شیلد از مواد لغزش‌ناپذیر استفاده شده. این قاب هم‌اکنون در وب‌سایت اولیکسار در رنگ‎های مشکی و آبی موجود بوده و قیمت آن تنها ۷ دلار است.

شما می‌توانید نظر خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید، همچنین کانال تکفارس را در تلگرام با شناسه techfarscom@ دنبال کنید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید