آیا کنسول بدون دیسک جدیدی در راه است؟

به طور کلی امکانات کنسول بازی ایکس‌باکس وان اس آل دیجیتال مایکروسافت کاملاً برای همه روشن است زیرا رندرها، تاریخ معرفی و حتی قیمت این دستگاه چیزی را پنهان نگه نداشته‌اند و به نظر می‌رسد باید منتظر معرفی کنسول بازی باشیم که نیازی به دیسک ندارد.

اگر اطلاعاتی که در اختیار داریم را بخواهیم رسماً تأیید کنیم، شاید خودِ مایکروسافت نیز نتواند محصول جدیدی را معرفی نماید ولی هم از نظر اخلاقی و هم از نظر عرف دنیای تکنولوژی، انجام چنین کاری اصلاً درست نیست.

اما به هر حال بد نیست آخرین اخبار را درباره کنسول بازی ایکس‌باکس وان اس آل دیجیتال مایکروسافت به شما ارائه کنیم. همان‌طور که بخش All digital نام این دستگاه نشان می‌دهد، کاربران باید از آن برای اجرای بازی‌هایی بهره ببرند که کاملاً دیجیتال هستند، دانلود شده‌اند، در حساب کاربری خود وجود دارند و یا از منبع Game Pass بارگذاری شده‌اند.

جزئیات سخت‌افزار این کنسول اما، هنوز برای همه مشخص نشده ولی بر اساس تصاویر منتشر شده می‌توانیم حدس بزنیم که ایکس‌باکس وان اس آل دیجیتال از کیفیت ۴K و HDR پشتیبانی خواهد کرد و ۱ ترابایت هم حافظه داخلی خواهد داشت. ضمن اینکه تمام عکس‌هایی که تا کنون مشاهده کرده‌ایم، این کنسول بازی را به رنگ سفید نشان داده‌اند که یک دسته سفید رنگ نیز در کنار آن وجود دارد تا باز هم شاهد رنگ‌بندی یک‌دست دستگاه‌های بازی ایکس‌باکس وان اس باشیم. مطمئناً اگر قرار است نمونه دیگری از محصولات جدید مایکروسافت در ماه‌ها و سال‌های آتی معرفی شود، آنها هم سفید خواهند بود.

در مورد پکیج موجود در ایکس‌باکس وان اس آل دیجیتال بگوییم که تصاویر نشان می‌دهند سه بازی به صورت پیش‌فرض در آن نصب شده‌اند که از آن جمله می‌توانیم به Minecraft، Sea of Thieves و Forza Horizon 3 اشاره کنیم.

شایعات مربوط به قیمت این دستگاه نیز دال بر عدد حدوداً ۲۳۰ یورویی می‌باشند که در تاریخ ۷ می امکان خرید آن برای علاقه‌مندان (در اروپا) نیز فراهم خواهد شد.

اگر همین قیمت برای ایکس‌باکس وان اس آل دیجیتال تعیین شود، باید آن را از ایکس‌باکس وان اس ارزان‌تر بدانیم زیرا کنسول فعلی مایکروسافت حدود ۳۰۰ یورو قیمت‌گذاری شده است. لازم به ذکر است که با توجه به جشنواره‌هایی که فروشگاه‌های مختلف برگزار می‌کنند، مطمئناً شما می‌توانید با هزینه‌های کم‌تری صاحب این کنسول‌های جذاب و باکیفیت شوید. این را هم به خاطر داشته باشید که در کنسول ایکس‌باکس وان اس تنها یک بازی در اختیارتان قرار خواهد داشت.

از آن جایی که مایکروسافت در برخی مواقع غیرمنتظره عمل کرده، ممکن است با کنسول ایکس‌باکس وان اس آل دیجیتال امکانی فراهم کند تا افراد بتوانند فقط به صورت دیجیتالی بازی‌های مورد علاقه خود را روی آن اجرا نمایند اما مطمئناً تا زمان معرفی این محصول جدید اتفاقات تازه‌ای رخ خواهد داد.

در این برخی، برخی‌ها چنین اقدامی را منطقی می‌دانند و برخی هم از آن را یک گام بی‌فایده تلقی می‌کنند زیرا ممکن است سرویس گیمینگ جدید گوگل به نام Stadia بتواند با قدرت ظاهر شود و رقیبی جدی برای مایکروسافت به حساب بیاید.

نمی‌خواهیم در مورد اخبار فعلی پیرامون ایکس‌باکس وان اس آل دیجیتال زیاد صحبت کنیم و شایعات را به سمع و نظر شما برسانیم ولی نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که اطلاعات موجود قابل‌تغییر هستند.

آیا شما به اجرای بازی‌های دیجیتالی در کنسول‌ها علاقه دارید؟ آیا از اینکه با این وسایل قادر خواهید بود گیم‌ها را میان دوستانتان اشتراک‌گذاری کنید، احساس رضایت می‌کنید و یا ترجیح می‌دهید خودتان تنها یک بازی را اجرا نمایید؟ نظر خود را با دیگران در قسمت انتهای خبر به اشتراک بگذارید.

 [button type=”bd_button btn_large” url=”https://tech.gamefa.com/92585/how-to-gameshare-on-xbox-one/” target=”on” button_color_fon=”#008000″ button_text_color=”#000000″ ]آموزش اشتراک‌گذاری بازی‌ها در کنسول Xbox One[/button]

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید