ارائه‌ی سرویس استریم رایگان موسیقی توسط آمازون

شایعات حاکی از آن است که آمازون قصد دارد اسپاتیفای را با راه اندازی سرویس پخش موسیقی رایگان خود از میدان به در کند. طبق گفته بیلبورد، آمازون قصد دارد سلطه تجارت الکترونیکی خود را گسترش داده و موسیقی را در کنار استریم برنامه‌های تلویزیونی و فیلم در سرویس آمازون پرایم قرار دهد.

بنابر شایعات این سرویس از تبلیغ پشتیبانی می‌کند و همچنان به نظر می‌رسد راهی برای فرار از آگهی‌های مشهور آزار دهنده اسپاتیفای وجود ندارد. اما این می‌تواند راهی باشد که مشتریان برای گوش دادن به موسیقی به صورت رایگان نیازی به خرید اشتراک موسیقی آمازون نداشته باشند.

یکی از پرسش‌های بزرگ این است که چگونه یک کتابخانه از آهنگ‌ها در سرویس‌ رایگان استریم آمازون در دسترس خواهد بود. دیگر رقبای اسپاتیفای، مانند Tidal مشکلاتی در زمینه‌ی حق دسترسی به انتخاب گسترده‌ای از آهنگ‌ها داشته‌اند. آمازون در اینجا می‌تواند مزیت خوبی داشته باشد زیرا به دلیل فروش سی دی به صورت فیزیکی با شرکت‌های پخش کننده‌ی موسیقی در ارتباط است و ظاهرا آمازون درصدد است تا صرف نظر ار نوع تبلیغات و درآمد مربوط به آن، به شرکت‌های پخش کننده موسیقی هزینه‌ای را پرداخت کند.

رقابت فقط با سرویس‌های فعلی استریم موسیقی نخواهد بود. بسیاری از افراد از یوتیوب به عنوان یک سرویس استریم موسیقی رایگان استفاده می‌کنند، بنابراین آمازون ممکن است با تاکیید بر ویژگی‌های جدید، به متقاعد کردن این افراد برای استفاده از سرویس خود بپردازد. با توجه به اینکه امروزه بسیاری از افراد حساب آمازون پرایم دارند، آمازون می تواند براحتی کاربران را به استفاده از این سرویس ترغیب کند.

سهولت ادغام سرویس استریم موسیقی با اسپیکرهای هوشمند الکسا می‌تواند یک گزینه وسوسه‌انگیز برای مشتریان باشد، یک مطالعه در ۲۰۱۸ نشان می‌دهد که افراد از اسپیکرهای هوشمند بیشتر برای پخش موسیقی استفاده می‌کنند.

خدمات آمازون پرایم هزینه ۱۱۹ دلار در سال را در بر می‌گیرد و شامل تحویل‌ رایگان برای سفارشات آمازون است و علاوه بر این، دسترسی به موسیقی نامحدود آمازون را برای ۹٫۹۹ دلار در ماه یا ۷٫۹۹ دلار برای اعضای پرایم در نظر گرفته است. جاه طلبی‌های این شرکت برای ادغام سرویس‌های خود در اسپیکرهای هوشمند واضح است زیرا آمازون یک اشتراک سه ماهه با قیمت ۳٫۹۹ دلار را برای کسانی که فقط در دستگاه اکو به پخش موسیقی می‌پردازند، ارائه می‌دهد.

با این توضیحات آمازون تعداد مشتریانی که در حال حاضر از خدمات اشتراک موسیقی استفاده می‌کنند را منتشر ننموده است. در حال حاضر رقابت با بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر اسپاتیفای، ۱۷۵ میلیون کاربر SoundCloud یا ۵۰ میلیون کاربر Apple Music بسیار دشوار است. برآوردها حاکی از آن است که آمازون تقریبا ۱۶ میلیون کاربر دارد، به طوری که آنها به وضوح به دنبال افزایش سهم بازار خود با گزینه جدید استریم رایگان موسیقی هستند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید