سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری اپل در سرویس Apple Arcade

گزارش‌های حاکی از آن است که Apple Arcade (سرویس اشتراک بازی ویدیویی اپل) با سرمایه‌گذاری‌ به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون دلار حمایت خواهد شد که نشان از اهمیت آن در برنامه‌های آتی این شرکت دارد.

طبق گفته‌ی Financial Times اپل چندین میلیون دلار برای بیش از ۱۰۰ بازی Apple Arcade پرداخت می‌کند، قرار دادن بودجه برای تأمین بازی‌های این سرویس بیش از ۵۰۰ میلیون دلار است. اگر این رقم تایید شود، نشان دهنده‌ی تعهد نسبتا بزرگی است، به خصوص وقتی در نظر گرفته شود که بودجه برای فهرست اولیه برنامه‌های تلویزیونی Apple TV Plus در حدود ۱ میلیارد دلار است.

Financial Times همچنین ادعا می‌کند که اگر توسعه دهندگان تصمیمی مبنی به انتشار بازی‌ها به صورت انحصاری برای Apple Arcade داشته باشند، اپل مشوق‌هایی را برای آن‌ها در نظر می‌گیرد.

بر طبق ۹to5Mac تمام بازی‌هایی که در Apple Arcade ارائه می‌شوند، تنها به پلتفرم تلفن همراه منحصر می‌شوند و در فروشگاه Google Play در دسترس نخواهند بود. معامله با توسعه‌دهندگان تنها برای عناوین انحصاری در نظر گرفته شده است، بنابراین بازی‌ها ممکن است در نهایت برای PlayStation 4، Xbox One و Nintendo Switch منتشر شوند و تنها در  بستر اندروید در دسترس نباشند. همچنین بازی‌های Apple Arcade در اپ استور به عنوان برنامه ای جداگانه در دسترس نخواهند بود.

تحلیلگران HSBC پیش‌بینی می‌کنند که درآمد Apple Arcade از ۳۷۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ به ۲٫۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ افزایش خواهد یافت و به ۴٫۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۴ خواهد رسید. اپل هنوز قادر به دستیابی موفقیت چشمگیری در Apple Arcade نخواهد بود، اما مطمئنا در درازمدت این خدمات درآمد‌های بالایی را برای اپل در پی خواهد داشت.

Apple Arcade به مشترکان خود یک انتخاب گسترده‌ از بازی‌ها را ارائه می‌دهد که ممکن است در iOS، Mac و Apple TV دانلود و اجرا شوند. این سرویس در پاییز امسال از طریق اپ استور با عناوین مانند The Pathless، Lego Brawls، Hot Lava، Oceanhorn 2 و Beyond the Sky Steel آغاز به کار خواهد کرد. این بازی‌ها نیازی به اتصال به اینترنت ندارند مگر اینکه با حالت‌ چند نفره آنلاین عرضه شوند و ممکن است بین چندین دستگاه از طریق اشتراک گذاری خدمات Apple family به اشتراک گذاشته شود.قیمت اشتراک برای این سرویس هنوز تعیین نشده است.

Apple Arcade در ماه اکتبر در نمایشگاه “It’s Show Time” اپل‌، در کنار Apple News Plus که دسترسی به بیش از ۳۰۰ مجله را برای ۱۰ دلار در هر ماه میسر می‌کند و برنامه جدید Apple TV و سرویس استریم  Apple TV Plus که برای به چالش گشیدن نتفلیکس به میدان آمده رونمایی شد.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید