اشتراک‌گذاری اطلاعات بین خودروهای ولوو در سراسر اروپا

  • توسط سید محمد معلمی
  • ۲۹/۰۱/۱۳۹۸
  • ۰

هوای اروپا روزبه‌روز در حال گرم شدن است اما کمپانی خودروسازی ولوو با تولید سیستم هشدار دهنده جاده‌های لغزنده و دیگر مخاطرات طبیعی و اشتراک‌گذاری داده‌ها میان وسایل نقلیه، خود را آماده زمستانی سرد در قاره سبز می‌کند.

معمولاً فصل زمستان در کشور سوئد که مقر اصلی کمپانی ولوو به شمار می‌رود، بسیار سرد است و بعضاً دما به ۳۰ درجه زیر صفر می‌رسد بنابراین منطقی است که شرکت‌های مختلف آمادگی‌های لازم را به عمل آورند.

دو سرویس هشدار دهنده Hazard Light Alert و Slippery Road Alert ابتدا در خودروهای سری ۹۰ ولوو که در سوئد و نروژ مورد استفاده قرار می‌گرفتند، به کار رفت و اتفاقاً نتیجه قابل‌قبولی نیز از خود بر جای گذاشتند. حالا قرار است این کمپانی سازنده، سیستم مذکور را در خودروهای سال ۲۰۲۰ به بعد نیز بگذارد.

هدف از تولید چنین سیستمی آن است که رانندگان پیش از آغاز مسیر، هشدارهای لازم را دریافت و خود را آماده شرایط جوی سخت و جاده‌های لغزنده کنند و سرعت را کاهش دهند.

مالین اکهولم، مدیر بخش امنیت خودروهای شرکت ولوو می‌گوید:

اشتراک‌گذاری اطلاعات سفر میان رانندگان می‌تواند سبب شود تصادفات به وقوع نپیوندند و حتی تصادفی انجام نشود. دارندگان خودروهای ولوو می‌تواند به صورت مستقیم به ارتقای امنیت جاده‌ها کمک کنند تا دیگر رانندگان هم در سلامت کامل مسیر را طی نمایند. ضمن اینکه افراد باید به دیگران گوشزد کنند که ویژگی را فعال کرده تا از هشدارهای ارائه شده بهره‌مند گردند و از تصادفات جلوگیری کنند

Hazard Light Alert یک ایده بسیار ساده و کارآمد اما تأثیرگذار است. برای مثال، وقتی یک خودرو شرکت ولوو که دارای این سیستم می‌باشد، چراغ‌های خطر را روشن می‌کند، یک سیگنال برای همه خودروهای متصل ارسال خواهد شد تا به آنها در مورد خطرات احتمالی جاده‌ها هشدار دهد.

در سمت دیگر، Slippery Road Alert سیستم اتوماتیک‌تری است که داده‌های مختلف را از افراد و رانندگان مختلف و ناشناس جمع‌آوری می‌کند تا به کسانی که در پشت سر در حال حرکت هستند هشدار دهند تا خطری آنها را تهدید نکند.

اکهولم ادامه می‌دهد:

هر چه خودروهای دارای سیستم امنیت جاده‌ای بیشتر شوند، امکان اشتراک‌گذاری داده‌ها راحت‌تر فراهم و جاده‌ها هم امن‌تر می‌شوند. ما امیدواریم شرکای بیشتری با ما همکاری کنند تا تعهدمان نسبت به یک‌دیگر افزایش یابد

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس