پایان دوران لایک‎ها در اینستاگرام نزدیک است؟

  • توسط محمدرضا موسوی
  • ۳۰/۰۱/۱۳۹۸
  • ۰

پایان دوران کری خوانی روی تعداد لایک ها رسیده؟ اینستاگرام حذف نمایش تعداد لایک‎ها را بررسی کرده و ممکن است به‌زودی تعداد لایک‎های هر پست‎ در این شبکه اجتماعی را نتوانیم ببینیم. با تکفارس برای ادامه خبر همراه باشید.

اینستاگرام حذف تعداد لایک‎های پست‎ها را در دستور کار خود قرار داده تا کاربران نتوانند تعداد لایک‎های هر پست را ببینند. جین وانگ از این قابلیت منتشر نشده خبر داده است. او همچنین گفت:

اینستاگرام با ارائه این ویژگی قصد دارد، دنبال کنندگان شما را تشویق به توجه بیشتر به محتوا پست‎ها بجای تعداد لایک‎هایتان کند.

در صورت اجرایی شدن این طرح، تنها شخصی که مطلب را پست می‎کند می‎تواند تعداد لایک‎هایی که دریافت کرده را ببیند. اینستاگرام گفته که تاکنون این ویژگی را آزمایش نکرده است. یکی از سخنگویان این شرکت به خبرگزاری ورج گفت:

ما این ویژگی را تاکنون آزمایش نکرده‎ایم اما دائماً در فکر اتخاذ تصمیماتی که سبب کاهش فشار بر اینستاگرام می‏‎شوند، هستیم

جزئیات این موضوع چند روز پس از گزارش Independent منتشر که در آن آمده بود که کمیسیون اطلاعات بریتانیا به شبکه‎های اجتماعی همچون اینستاگرام و اسنپ چت توصیه کرده که گزینه‎ای برای عدم نمایش تعداد لایک‎ها در اختیار کاربران قرار دهند چراکه این پسندها منجر به تشویق کاربران برای بارگذاری پست‎های بیشتر می‎شود. این سازمان قصد دارد این ویژگی‎ها را برای حفاظت از حریم خصوصی و امنیت جوان‌ترین اعضای شبکه‎های اجتماعی، از رده خارج کند.

این اقدام می‎تواند منجر به تغییرات گسترده در فضای اینستاگرام شود. لایک ها گاهی می‎توانند کاملاً سبب تضعیف روحیه شوند، اما درعین‌حال کاربران را تشویق به پست‎ گذاشتن نیز می‎کنند و انگیزه آنان را برای تولید محتوا می‌افزاید. لایک همچنین می‎تواند افراد را به گذاشتن محتوا معتبر تشویق کند اگرچه، محتوای حاوی برهنگی، وسوسه کننده و منظره‎ها هم لایک‎های بسیاری کسب می‎کنند که قابل‌تأمل است.

قبلی «
بعدی »

m.rezamousavi1997@gmail.com

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس