پایان کار بلک بری مسنجر

براساس اخبار منتشر شده جدید، اپلیکیشن بلک بری مسنجر حدود یک ماه دیگر به کار خود پایان داده و پشتیبانی از آن متوقف می‌شود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر در ادامه با تکفارس همراه باشید.

در سال‌های نه‌چندان دور، داشتن یک گوشی موبایل بلک‌بری با صفحه کلیدی منحصر به فرد می‌توانست بیانگر یک سبک زندگی با کلاس و یا به اصطلاح لاکچری باشد. دارندگان این گوشی‌ها می‌توانستند از طریق اپلیکیشنی خاص به نام بلک بری مسنجر (BBM) با یک‌دیگر ارتباط برقرار کنند؛ اپلیکیشنی که متاسفانه قرار است به زودی به کار خود پایان دهد.

کمپانی Emtek (کمپانی مسئول BBM از سال ۲۰۱۶ میلادی تاکنون) طی بلاگ پستی اعلام کرد که به دلیل مهاجرت کاربران از بلک بری مسنجر بعد از تاریخ ۱۰ خرداد (۳۱ می ۲۰۱۹) دیگر به پشتیبانی از این پیام‌رسان ادامه نخواهد داد. Emtek این تصمیم را درحالی اتخاذ کرد که پیش از این امکاناتی نظیر فراخوانی سرویس خودرو Uber و تماس ویدئویی را به منظور جلب توجه کاربران به این پیام‌رسان اضافه کرده بود. این کمپانی در بلاگ پست خود نوشت:

ما به چیزی که تاکنون ساخته‌ایم افتخار می‌کنیم … صنعت تکنولوژی دائم درحال تغییر است و علیرغم تلاش‌های قابل توجه ما، کابران ترجیح دادند که پلتفرم‌های دیگر را انتخاب کنند. درحالی که  ما از خداحافظی کردن ناراحت هستیم، اما زمان غروب BBM و عبور ما از آن فرا رسیده است.

البته کسانی که از نسخه  enterprise اپلیکیشن تحت عنوان BBMe استفاده می‌کنند می‌توانند طبق روال عادی به استفاده از آن بپردازند. همچنین اگر واقعا دلتنگ BBM شده و می‌خواهید به استفاده کردن از آن ادامه دهید می‌توانید نسخه enterprise اپلیکیشن را برای دستگاه اندروید و IOS خود دانلود کنید.

به هرحال، بلک بری مسنجر نیز به یکی دیگر از پیام‌رسان‌های پر زرق و برق اما خالی از سکنه تبدیل شده و اقدام Emtek درباره پایان دادن به کار آن منطقی به نظر می‌رسد. شما در این باره چه فکر می‌کنید؟ آیا تاکنون از بلک بری مسنجر استفاده کرده‌اید؟ به نظر شما دلیل عدم استقبال کاربران از این اپلیکیشن چیست؟ با ما در بخش نظرات همراه بشید.

قبلی «
بعدی »

مهندس تکنولوژی نرم افزار و دانشجو ارشد تربیت بدنی و همچنین مربی بدنسازی و فیتنس هستم. به سبب آشنایی به زبان انگلیسی و علاقه به دنیای تکنولوژی به نویسندگی به عنوان شغل دوم روی آوردم.

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس