Reader Mode ویژگی جدید کروم راهی برای تمرکز بهتر

به زودی کاربران کروم قادر به خواندن محتوای صفحات وب بدون حواس پرتی خواهند بود. گوگل آزمایش ویژگی جدید Reader Mode در مرورگر Chrome Canary را آغاز نموده است و اگر موفقیت آمیز باشد، این ویژگی می‌تواند در نسخه‌های آینده کروم در دسترس عموم قرار بگیرد.

Reader Mode با حذف محتوای غیرضروری که کاربران را از تمرکر بر محتوای مورد نظر در یک صفحه وب باز می‌دارد، کار می‌کند. این ویژگی قبلا در مرورگرهای رقیب مانند فایرفاکس، اج و سافاری اپل به کار گرفته شده است. اگرچه مرورگر کروم برای دستگاه‌های اندرویدی از Reader Mode پشتیبانی می‌کند – که در واقع ” Simplified view ” نامیده می‌شود – این ویژگی تاکنون در نسخه‌ی دسکتاپ گوگل فعال نبوده است.

اگر شما از مرورگر Chrome Canary گوگل استفاده می‌کنید، می‌توانید Reader Mode را فعال و این ویژگی را آزمایش نمایید. در آخرین نسخه‌ی Canary، شما می‌توانید این ویژگی را با رفتن به chrome: // flags / # enable-reader-mode در مرورگر خود فعال نموده تا Reader Mode در دسترش شما قرار بگیرد . پس از فعال سازی، مرورگر از شما می‌خواهد برنامه را مجددا راه اندازی کنید.

پس از اتمام راه اندازی Reader Mode ، می‌توانید با رفتن به هر صفحه وب، شروع به فعال کردن قابلیت‌های آن کنید. هنگامی‌ که شما به یک صفحه وب هدایت می‌شوید، می‌توانید دکمه منو در گوشه بالا سمت راست مرورگر Canary، که توسط سه نقطه به صورت عمودی قرار داده شده است، کلیک کنید و گزینه «Distill page» را انتخاب کنید و Reader Mode را برای صفحه فعال نمایید. هنگامی‌ که Reader Mode فعال است تبلیغات، عکس‌ها و سایر محتواهایی که به نظر بی‌مورد هستند، حذف خواهند شد.

ZDNet گزارش داد که تاکنون گوگل قصد ندارد که ویژگی Reader Mode را فراتر از حالت فعلی ببرد. Reader Mode ، همانطور که تاکنون در Canaries به نمایش گذاشته شده، فقط یک پورت ساده از ویژگی نمایش ساده در مرورگر اندروید است. مرورگرهای دیگر، مانند فایرفاکس، ویژگی‌های قویتری از جمله گزینه‌ای برای سفارشی کردن نحوه نمایش متن را برای Reader Mode ارائه می‌دهند.

اگرچه ممکن است گوگل با حمایت از Reader Mode برای دسکتاپ ، دیر به این بازی پرداخته باشد (مرورگر سافاری اپل این ویژگی را در اوایل سال ۲۰۱۰ معرفی کرد) اما هنوز هم برای افرادی که نمی‌خواهند با محتوای تشویقی، تبلیغات ، نظرات و سایر موارد در صفحه‌ی وب حواس‌شان پرت شود، عالی است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید