ویژگی‌های iOS 12 در macOS 10.15

  • توسط سید محمد معلمی
  • ۳۱/۰۱/۱۳۹۸
  • ۰

در سالیان اخیر ویژگی‌های مشترک زیادی میان iOS و macOS مشاهده کرده‌ایم و حالا به نظر می‌رسد باید در ادامه شاهد رخ دادن اتفاقات این‌چنینی بیشتری باشیم. آخرین شایعات حاکی از آنند که چند ویژگی نسخه ۱۲ سیستم عامل iOS در نسخه ۱۰٫۱۵ سیستم عامل macOS مشاهده خواهد شد.

از جمله ویژگی‌های iOS که گفته می‌شود به macOS خواهد آمد، عبارتند از: میانبرهای دستیار هوشمند اپل موسوم به Siri، میانبر اپلیکیشن‌ها، اسکرین تایم، شیوه‌های مدیریتی Face ID و افکت‌های مخصوص نرم‌افزار iMessage.

در این بین ویژگی‌هایی همچون افکت‌های iMessage و شیوه‌های مدیریتی Face ID برای رخ ندادن اشتباهات و مشکلات موجود در iOS 12 از اهمیت بالایی برخوردارند و جدیدترین موارد نیز اسکرین تایم و میانبرهای Siri می‌باشند.

افزوده شدن میانبرهای دستیار صوتی اپل در macOS 10.15 به کاربران اجازه می‌دهد اقداماتی که می‌خواهند را به وسیله Siri و فرامین صوتی سریع‌تر رقم بزنند. آنها همچنین می‌توانند شیوه‌های اتوماتیک شخصی خود را با استفاده از اپلیکیشن Workflows ایجاد کنند. به علاوه، کاربران به زودی ویژگی‌های اصلی Siri را نیز دریافت خواهند کرد و قادر خواهند بود تایمر و زنگ هشدار را با سرعت هرچه بیش‌تر تنظیم کنند.

اضافه شدن قابلیت اسکرین تایم همچنین سبب خواهد شد افراد بتوانند ببینند چه مدت را با مک‌بوک خود سپری کرده‌اند. این ویژگی نشان می‌دهد که چه مقدار زمان در یک نرم‌افزار گذشته است. به علاوه، اسکرین تایم کاربران را قادر خواهد ساخت تا مدت محدودی را برای گذراندن در اپلیکیشن‌های مختلف مشخص کنند. لازم به ذکر است که چنین ویژگی برای کنترل کودکان و محدود کردن مدت زمان کار کردن آنها با لپ‌تاپ بسیار کاربردی خواهد بود.

همه این امکانات، دو سیستم عامل محبوب iOS و macOS را به هم نزدیک‌تر می‌کنند. ضمن اینکه انتظار می‌رود اپل در مراسم WWDC امسال نرم‌افزار iPad-to-Mac را هم معرفی نماید. اگرچه این شیوه سیستم نرم‌افزاری برای برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان شرایط آسان‌تری را به وجود می‌آورد و به آنها اجازه می‌دهد با تعدادی کد، یک نرم‌افزار را برای چند سیستم عامل بنویسند ولی به نظر می‌رسد بر خلاف رویه سابق کمپانی مالک آیفون‌ها می‌باشد.

تیم کوک، مدیرعامل اپل، اخیراً در مورد ادغام iOS و macOS صحبت و دلیل جدا نگه داشتن آنها را این‌گونه بیان کرده است:

ما زیاد در ارائه یک نوع سیستم عامل برای همه دستگاه‌ها باور نداریم. هم macOS و هم iOS دو پلتفرم فوق‌العاده هستند. یکی از دلایلی که این سیستم عامل به صورت جداگانه سرویس ارائه می‌دهند این است که همان کارهایی که ما می‌خواستیم را تا کنون انجام داده‌اند. حالا اگر ما شروع کنیم به ادغام کردن آنها، باید برخی از ویژگی‌ها را کنار بگذاریم و قابلیت‌های به خصوص و بعضاً محبوب را حذف کنیم

در پایان اشاره کنیم که اگرچه بعید است به این زودی‌ها شاهد یکی شدن iOS و macOS باشیم ولی قطعاً به تدریج ویژگی‌های مشترک آنها زیاد خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس