بروز مشکل در آزمایشات spacex بر روی Crew Dragon

اخبار ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

SpaceX به تازگی آزمایش‌هایی را بر روی حامل فضایی Crew Dragon خود انجام داد اما طبق گزارشات منتشر شده همه مراحل آن طبق برنامه پیش نرفته و با موفقیت سپری نشدند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر در ادامه با تکفارس همراه باشید.

براساس گزارش منتشر شده توسط Florida Today، طی آزمایشی در روز شنبه، حامل SpaceX Crew Dragon که برای انتقال انسان‌ها از کره زمین به ایستگاه فضایی بین‌المللی طراحی شده، با نوعی ناهنجاری همراه شده است. بنابراین گزارش، از فاصله چند مایلی از محل آزمایش در شهر Cape Canaveral ایالت کالیفرنیا، مقادیر زیادی از دود نارنجی رنگ قابل مشاهده بود.

سخنگوی SpaceX در این باره گفت:

SpaceX چند آزمایش جدی موتور را در منطقه فرود یک ما در Cape Canaveral بر روی فرود آمدن حامل Crew Dragon انجام داد. آزمایش‌های اولیه با موفقیت سپری شدند اما آزمایش آخر در زمان تست ایستادن حامل با ناهنجاری همراه شد. بدون شک اطمینان از تطابق سیستم ما با استانداردهای ایمنی و تشخیص چنین ناهنجاری‌هایی پیش از پرواز، دلایل اصلی آزمایش‌های ما هستند. تیم ما در بررسی علل این حادثه بوده و به طور نزدیک با همکاران ما در ناسا در حال همکاری است.

یک سخنگو از ۴۵th Space Wing که ریاست پایگاه هوایی Cape Canaveral را بر عهده داد به Florida Today گفت که کسی در جریان حادثه موردنظر آسیب ندیده است.

رئیس ناسا، جیم برایدنستاین، طی بیانه‌ کوتاهی در توییتر این‌گونه به این حادثه واکنش نشان داد:

ناسا درمورد نتایج تست آتش استاتیک SpaceX و ناهنجاری رخ داده در آزمایش آخر مطلع شده است. با دقت کار خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم با ایمنی کامل در این برنامه تجاری خود رو به جلو حرکت می‌کنیم.

حامل Crew Dragon طی آزمایشی بدون خدمه در تاریخ ۱۷ اسفند ۹۷ (۸ مارچ ۲۰۱۹) به ایستگاه فضایی رسید. SpaceX درحال آماده سازی کپسول Crew Dragon است تا از طریق آن بتواند خدمه را به ایستگاه فضایی بین‌المللی انتقال دهد؛ عملیاتی که انتظار می‌رود در تیر ماه امسال انجام شود. به عنوان بخشی از آزمایش‌های روتین و الزامات ایمنی، Crew Dragon ابتدا باید یک آزمایش “جداپذیری” را کامل کند؛ آزمایشی که طی آن کپسول خدمه توسط چند بوستر از راکت جدا می‌شود.

هنوز مشحص نیست که این ناهنجاری چگونه می‌تواند بر روی پرواز Crew Dragon تاثیر بگذارد اما منطقی به نظر می‌رسد انتظار داشته باشیم چنین حادثه‌ای عملیات اصلی را مدتی به تاخیر بی‌اندازد.

شما در این باره چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما یک ناهنجاری در آزمایشات تا چه اندازه می‌تواند باعث عقب افتادن برنامه SpaceX برای به پرواز درآوردن Crew Dragon شود؟ با ما در بخش نظرات همراه باشید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید