به روز رسانی جدید Google Photos بیانگر ایمان گوگل به گوشی‌های منعطف

گوگل در آستانه عرضه سامسونگ گلکسی فولد به بازار از ارائه به‌روزرسانی جدید برای اپلیکیشن Google Photos با ویژگی‌های سازگار با گوشی‌های هوشمند منعطف خبر داد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر در ادامه با تکفارس همراه باشید.

با وجود اینکه سامسونگ گلکسی فولد شروع خوبی نداشت، باز هم باید با این حقیقت کنار بیاییم که گوشی‌های هوشمند منعطف تکنولوژی آینده محسوب می شوند و آمده‌اند که بمانند. غول موتور‌ها جستجو و صاحب سیستم‌عامل اندروید، گوگل نیز با توجه به این مسئله قصد دارد اطمینان حاصل کند که همه اپلیکیشن‌هایی که توسط این کمپانی ارائه می‌شوند به صورت تمام و کمال با این نوع از گوشی‌های هوشمند سازگار باشند؛ به‌روزرسانی جدید اپلیکیشن Google Photos به خوبی بیانگر این تلاش گوگل است.

Google Photos یکی از اولین اپلیکیشن‌های توسعه یافته توسط گوگل است که پشتیبانی از گوشی‌های هوشمند منعطف را دریافت می‌کند. درواقع این به روز رسانی به نوعی خوش آمد گویی به نخستین گوشی هوشمند انعطاف پذیر جهان، سامسونگ گلکسی فولد است که پیش‌بینی می‌شود در تاریخ ششم اردیبهشت (۲۶ اپریل ۲۰۱۹) به بازارعرضه شود.

براساس ادعا ۹to5google، کسانی که صاحب یک گوشی هوشمند منعطف هستند خواهند توانست از ویژگی‌هایی مانند screen continuity  و multi-resume بهره ببرند. ویژگی اول به یک اپلیکیشن اجازه می‌دهد که با سازگاری نسبت به لایه و تراکم جدید از یک نمایشگر به نمایشگر دیگر تغییر مکان دهد؛ درحالی که ویژگی دوم اپلیکیشن را قادر می‌سازد تا به صورت هم زمان در کنار یک اپلیکیشن دیگر کار کند. بنابراین حدود یک هفته دیگر ۲۰۰,۰۰۰ مالک دستگاه سامسونگ گلکسی فولد از ویژگی‌های جدید معرفی شده توسط گوگل بهره‌مند خواهند شد.

اما این‌ها تنها تغییراتی نیستند که گوگل در آخرین به‌روزرسانی Google Photos اعمال کرده است. نسخه IOS این اپلیکیشن به شاخصی با این امکان مجهز شده که در نگاه اولیه کاربران می‌توانند متوجه شوند از کدام یک از تصاویر و ویدئوهای آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه نشده است. دید گالری جدید کاربران را قادر می‌سازد که به راحتی آیتم‌ها را برای تهیه نسخه پشتیبان انتخاب کنند؛ بنابراین این قابلیت جدید می‌تواند کاملا یک ویژگی کاربردی به حساب بی‌آید.

با وجود اینکه تغییراتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد هم‌اکنون در گوگل پلی استورمنتشر شده‌اند اما به روز رسانی مورد نظر که قرار است همه این تغییرات و پیشرفت‌ها را برای Google Photos به ارمغان آورد هنوز ارائه نشده است؛ ولی حداقل حالا می‌دانیم که قرار است در به‌روزرسانی مذکور شاهد چه باشیم.

شما در این باره چه فکر می‌کنید؟ از نظر شما نیز قرار است اپلیکیشن‌های جدید و سایر بخش‌های تکنولوژی گوشی‌های‌‌های هوشمند در راستای سازگاری با نمایشگر‌های خم‌شدنی به کار خود ادامه دهند؟ با ما در بخش نظرات همراه باشید.

قبلی «
بعدی »

مهندس تکنولوژی نرم افزار و دانشجو ارشد تربیت بدنی و همچنین مربی بدنسازی و فیتنس هستم. به سبب آشنایی به زبان انگلیسی و علاقه به دنیای تکنولوژی به نویسندگی به عنوان شغل دوم روی آوردم.

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس