حل معضل اصلی Nokia9 PureView در بروزرسان آتی

  • توسط محمدرضا موسوی
  • ۰۲/۰۲/۱۳۹۸
  • ۰

برورسانی جدیدی برای گوشی هوشمند نوکیا Nokia 9 PureView، عرضه شده که مشکل اصلی این گوشی، یعنی عملکرد حسگر اثر‎انگشت را بر طرف می‎‏کند و کیفیت برخی دیگر از قابلیت‎های گوشی را  افزایش می‎دهد. برای بررسی این بروزرسان در ادامه با تکفارس همراه باشید.

در بررسی های صورت گرفته از گوشی Nokia 9 PureView، مشخص ضعف‎هایی در حسگر اثرانگشت اپتیکال درون نمایشگر این دستگاه وجود دارد؛ گاهی اوقات در ثبت اثرانگشت دچار مشکل می‎شود و از کاربر می‎خواهد که انگشت خود را بیشتر فشار بدهد یا دوباره امتحان کند. اما خوشبختانه این مشکل به‌زودی حل می‎شود.

بر اساس تویتی منتسب به مدیر بخش تولید شرکت HMD، که در روز جمعه توسط  اندروید پلیس فاش شد، مشخص شد، یک بروز رسان جهت بهبود کارایی قطعه بیومتریک خوان تعبیه شده در دستگاه، در حال انتشار است. بر اساس این توییت، پس از به‌روزرسانی، کاربران گوشی مذکور ‎باید بار دیگر اثرانگشت خود را ثبت کنند سپس بدون هیچ مشکلی از این حسگر بهره ببرند. این مدیر اجرایی همچنین عنوان که به‌روزرسانی در مراحل مختلف عرضه می‎شود اما هم‌اکنون نیز در بسیاری از بازار‎ها موجود است.

یکی از کاربران Nokia 9 PureView که به‌روزرسانی را دریافت کرده، مدعی است در عملکرد حسگر اثرانگشت این گوشی، بهبود چشمگیری ایجاد شده. او توانسته، ۹ بار از ۱۰ بار با موفقیت از حسگر استفاده کند بدون اینکه نیاز باشد، فشار شدیدی به آن وارد کند. در این به‌روزرسانی، کیفیت دوربین گوشی و پردازش تصاویر گرفته‌شده نیز افزایش‌یافته است. افزایش دقت رنگ و کنتراست نمایشگر و اضافه شدن پچ امنیتی آوریل اندروید، از دیگر ویژگی‎های هستند که توسط این به‎روزرسانی به ارمغان می‎آیند.

آن دسته از کاربران این گوشی که تاکنون موفق به به‌روزرسانی نشده‎اند، می‎توانند از قابلیت تشخیص چهره برای بازگشایی گوشی خود استفاده کنید، هرچند این فناوری امنیتی پایین‌تر از اثرانگشت دارد. به‌علاوه  سیستم تشخیص چهره Nokia 9 PureView، نه‌تنها کند است بلکه مشکلاتی در تشخیص چهره‎ها نیز دارد. بنابراین بهترین گزینه باقی‌مانده تا زمان به‌روزرسانی، استفاده از رمز عبور است.

شما می‌توانید نظر خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید، همچنین کانال تکفارس را در تلگرام با شناسه techfarscom@ دنبال کنید.

قبلی «
بعدی »

m.rezamousavi1997@gmail.com

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس