به روز رسانی جدید ویندوز ۱۰ بر روی همه دستگاه‌ها نصب نمی‌شود

اخبار ، سیستم عامل ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

مایکروسافت خبر داده است که به‌روز رسانی جدید ویندوز ۱۰ ممکن است بر روی‌ برخی از  PCها نصب نشود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر در ادامه با تکفارس همراه باشید.

به نظر می‌رسد که ارائه هر به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ قرار است به چالشی برای مایکروسافت و کابران این سیستم‌عامل تبدیل شود. براساس گزاررش وبسایت engadget.com، غول تکنولوژی جهان به کاربران خود اطلاع داده‌است که به‌روزرسانی ماه می (ماه بعدی میلادی) ویندوز ۱۰ ممکن است بر روی PCهایی که از حافظه USB یا کارت SD استفاده می‌کنند نصب نشود. این کمپانی دلیل بلاک نصب این نسخه از سیستم‌عامل محبوب خود را بر روی این دستگاه‌ها “جایگزینی نامناسب حافظه” عنوان کرده است و مدعی شده است که این مسئله می‌تواند هم بر روی دستگاه‌های اکسترنال و هم هارد درایو‌های اینترنال تاثیر بگذارد. به عنوان راه حل، کاربران ویندوزی می‌بایست فلش مموری‌ها، هارد درایو‌های اکسترنال مبتنی بر USB یا کارت‌های حافظه SD را از سیستم خود جدا کرده و مجددا نسبت به نصب به‌روزرسانی اقدام کنند.

ZDNet نیز گزارش می‌کند تنها کاربرانی که قصد دارند سیستم‌عامل خود را از نسخه‌های Windows 10 v1803 یا Windows 10 v1809 به‌ نسخه جدید به‌روزرسانی کنند با این مشکل مواجه خواهند شد و کاربرانی که درحال استفاده از نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز ۱۰هستند بدون هیچ مشکلی قادر خواهند بود تا سیستم‌عامل PCهای خود را به‌روزرسانی کنند. مایکروسافت نیز اطمینان داده است که پیش از به‌روز رسانی‌های آتی این مشکل را حل خواهد کرد.

این اخبار در حالی منتشر می شود که مایکروسافت به‌تازگی ویژگی Sets ویندوز را متوقف کرده است و حتی اگر شما با موفقیت به‌روزرسانی را نصب کنید این امکان وجود دارد که مایکروسافت بتواند آن را به صورت خودکار از سیستم شما حذف کند.

نظر شما در این باره چیست؟ چرا مایکروسافت اخیرا در ارائه به روز رسانی‌های ویندوز ۱۰ با باگ‌ها و مشکلاتی این چنینی مواجه می‌شود؟ با ما در بخش نظرات همراه باشید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید