فیسبوک مسنجر به دستگاه‌های دسکتاپ می‌آید

براساس اعلام فیسبوک، این کمپانی برنامه دارد تا امکانات و قابلیت‌های اپلیکیشن پیام رسان خود، فیسبوک مسنجر را گسترش داده و همچنین نسخه‌ای از آن را برای دستگاه‌های دسکتاپ ارائه کند. برای آگاهی از جزئیات بیشتر در ادامه با تکفارس همراه باشید.

یکی از موضوعات مهم بحث شده در روز اول کنفرانس توسعه‌ دهندگان F8 فیسبوک، اضافه شدن ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید به فیسبوک مسنجر بود. بر اساس اعلام غول شبکه‌های اجتماعی، قرار است که در سال جاری یک نسخه جدید از فیسبوک مسنجر که به منظور اجرا سبک و سریعتر از پایه تغییر یافته و دوباره ساخته می‌شود، برای سیستم‌عامل IOS ارائه شود. در طی این مراسم همچنین اعلام شد که قرار است یک نسخه دسکتاپ جدید از اپلیکیشن فیسبوک مسنجر برای سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک ارائه شود. اما علاوه بر این‌ها، روز گذشته از افزوده شدن یک سری از ویژگی‌های جدید نظیر امکانی برای پیدا کردن ویدئو و تماشای آن با یک دیگر، کد گذاری end-to-end، یک فضای ویژه برای دوستان نزدیک و راه‌های جدید برای ارتباط کسب و کار‌ها با مشتریان نیز به مسنجر خبر داده شد.

در مورد اجرا سبک‌تر و سریعتر مسنجر، فیسبوک گفت که قصد دارد تحت عنوان پروژه “LightSpeed” به هدف خود برای تبدیل کردن فیسبوک مسنجر IOS به “سریعترین اپ ارتباطی خصوصی در سراسر کره خاکی” دست پیدا کند. براساس ادعا کمپانی، اپلیکیشن جدید قابل اطمینان‌تر خواهد بود و از باتری و حافظه بیشتری استفاده خواهد کرد. فیسبوک در مورد کاهش مصرف حافظه ادعا می‌کند که طبق آزمایش‌های اولیه این کمپانی می‌تواند اندازه اپلیکیشن را از ۱۲۷ مگابایت به ۳۰ مگابایت کاهش دهد. در مورد سرعت، آزمایش‌های اولیه سرعت آغاز به کار کم‌تر از ۱٫۳ ثانیه را نشان داده‌اند. این اپلیکیشن دوباره مهندسی شده، قرار است که در ادامه سال جاری میلادی برای سیستم عامل IOS ارائه شود اما فیسبوک به هیچ برنامه‌ای جهت ارائه اپلیکیشن مشابه‌ برای سیستم‌عامل اندروید که هم‌اکنون دارای فیسبوک لایت است اشاره نکرده است.

اما همانطور که عنوان شد فیسبوک به تقویت کد گذاری مسنجر خود نیز اشاره کرده است. این کمپانی اعلام کرد که کار خود را برای تبدیل کد گذاری end-to-end فیسبوک مسنجر به یک چیز پیش فرض آغاز کرده است و این اپلیکیشن راه‌های بیشتری برای داشتن محتوای انقضا پذیر (محتوایی که پس از زمانی مشخص باطل می‌شود) را شامل خواهد شد. فیسبوک در راستای یکپارچه سازی پلتفرم پیام‌رسانی بین فیسبوک، اینستاگرام و واتس اپ نیز اعلام کرد که کاربران قادر خواهند شد تا از طریق فیسبوک مسنجر، علاوه بر کاربران حاضر در خود اپلیکیشن با کاربران حاضر در اینستاگرام و واتس اپ نیز تماس گرفته و به رد و بدل کردن پیام بپردازند.

فیسبوک مسنجر همچنین به یک فضای ویژه برای دوستانی که با آن‌ها رابطه نزدیک دارید مجهز خواهد شد که قرار است این فضا در تب دوم اپلیکیشن جای بگیرد. این تب جایی خواهد بود که کاربران را قادر می‌سازد استوری‌ها و پیام‌هایی از طرف دوستان نزدیک و خانواده خود را پیدا کنند، مطلبی از خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارند و همچنین انتخاب کنند که دقیقا چه کسی چه پستی را ببیند. این ویژگی جدید نیز در ادامه سال جاری میلادی ارائه خواهد شد.

جدا از این‌ها، ویژگی Watch Party نیز که از آن در سال گذشته میلادی رونمایی شده بود به زودی به فیسبوک مسنجر می‌آید و دوستان فیسبوکی را قادر می‌سازد که ویدئو‌ها را به همراه یکدیگر پیدا کرده و تماشا کنند.

اپلیکیشن مسنجر همچنین قرار است در قالب نسخه دسکتاپ برای سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک نیز ارائه شود که البته برنامه ریزی شده است نسخه دسکتاپ اپلیکیشن تمام ویژگی‌های نسخه موبایل نظیر تماس صوتی، تماس تصویری و غیره را شامل بشود. نسخه دسکتاپ فیسبوک مسنجر هم‌اکنون در حال آزمایش است و در ادامه سال جاری میلادی عرضه خواهد شد.

و اما در آخر، فیسبوک اعلام کرد ارتباط کسب و کار‌ها با مشتریان را در فیسبوک مسنجر آسوده‌تر خواهود کرد و امکانی را برای آن‌ها فراهم خواهد ساخت تا بتوانند در مورد خود توضیحات “پرسش و پاسخی” ساخته و خود را بهتر به مشتریان بشناسند. علاوه بر این، به لطف ویژگی جدید ارائه شده appointment، رزرو کردن یک قرار ملاقات با کسب و کار‌ها برای مشتریان آسان‌تر خواهد شد.

به نظر می‌رسد که فیسبوک با انجام این تغییرات به شکل ویژه‌ای تجربه کاربری مسنجر خود را برای کاربران این اپلیکیشن پیام‌رسان بهبود ببخشد. شما در این باره چه فکر می‌کنید؟ اگر از طرفداران فیسبوک مسنجر هستید می‌توانید نظرات خود را درباره این پیام رسان و ویژگی‌های وعده داده شده برای آن با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

قبلی «
بعدی »

مهندس تکنولوژی نرم افزار و دانشجو ارشد تربیت بدنی و همچنین مربی بدنسازی و فیتنس هستم. به سبب آشنایی به زبان انگلیسی و علاقه به دنیای تکنولوژی به نویسندگی به عنوان شغل دوم روی آوردم.

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس