انتشار اندروید Q بتا برای ۱۵ گوشی دیگر

اندروید Q بتا اکنون در دسترس است و برای ۱۵ بجز گوشی‎های گوگل ارائه می‎شود. برای ادامه خبر با تکفارس همراه باشید.

به‌روزرسانی‌های دیرهنگام برای اندروید، معضلی است که نیازی به معرفی ندارد و همه در مورد آن به‌خوبی اطلاع دارند. گوگل به‎روزرسان جدید اندروید را منتشر می‎کند و طی مدت سه الی ۱۲ ماهه، به‎روز رسان به گوشی هوشمند شما می‎رسد. البته نمی‎توان تنها شرکت‎ها‎ را مقصر این موضوع دانست چراکه ارائه به‎روزرسان چندوجهی اندروید فرایند پیچیده‎ای دارد مخصوصاً زمانی پای آزمایش و تائید اپراتورها به وسط می‌آید.

گوگل اقدامات محسوسی را برای سرعت بخشیدن به این فرایند کرده. پیش از همایش I/O سال ۲۰۱۷، گوگل پروژه treble را اعلام کرد و مدعی شد که بزرگ‌ترین تغییر در طراحی اندروید را در دستور کار قرار دارد. این پروژه، کد‎های سطح پایینی که توسط شرکت‎هایی همچون سامسونگ و کوالکام برای سیستم‎عامل اندروید نوشته شده را جدا می‎کند. درنتیجه، تولیدکنندگان می‎توانند به‌روزرسانی‌های جدیدی را تنها با کمک کد‎های مرتبط به سیستم‎عامل و بدون نیاز به همکاری با دیگر شرکت‎ها، ارائه دهند.

بنابراین یکی از مشکلات مهم در ارائه به‌روزرسانی برای اندروید از میان برداشته شد و انتظار می‎رود، به‌روزرسانی‌های جدید زودتر به دستگاه‎های هوشمند برسند. در دسترس شدن زودهنگام اندروید بتا برای تعدادی زیادی از دستگاه‎ها، به‌خوبی نمایانگر این موضوع است. امسال اندروید ۱۰ Q با مشارکت حدود ۲۳ دستگاه عرضه خواهد شد ولی به دلایل نامعلومی، شرکت‎های سامسونگ و موتورولا از آن بهره نخواهند برد. به‌علاوه نام شرکت‎های چینی گوناگونی در لیست دیده می‎شود.

لیست دستگاه‎های  که اندروید Q  بتا را می‎توانند دریافت کنند.

Asus ZenFone 5Z
Essential PH-1
HMD Global Nokia 8.1
Huawei Mate 20 Pro
LG G8
OnePlus 6T
Oppo Reno
Realme 3 Pro
Sony Xperia XZ3
Tecno Spark 3Pro
Vivo X27
Vivo NEX S
Vivo NEX A
Xiaomi Mi Mix 3 5G
Xiaomi Mi 9

شما همراهان گرامی در صورت تمایل می‌توانید نظر خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید، همچنین کانال تکفارس را در تلگرام با شناسه techfarscom@ دنبال کنید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید