پلتفرم جدید مایکروسافت برای توسعه بلاک‌چین

مایکروسافت به کسب و کار بلاک‌چین وارد شده است. نگران نباشید، این موضوع در مورد عرضه رقیبی برای بیت کوین نیست. بلکه به معنی گسترش پلتفرم Cloud Azure این شرکت به عنوان Azure Blockchain Service خواهد بود. این سرویس به صورت بنیاد جدیدی برای پلتفرم‌های بلاک‌چین در زمینه‌ی کسب و کار است و می‌تواند به افزایش اعتماد در فضای دیجیتال در بین سازمان‌ها کمک کند. اولین کسی که برای ثبت‌نام در این سرویس پیش نقدم شده، جی پی مورگان از شرکت Quorum است. این شرکت صاحب یک پلتفرم هوشمند قراردادی بوده که براساس پروتکل Ethereum ساخته شده است.

فناوری بلاک‌چین به عنوان ستون فقرات ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین، به خوبی شناخته شده اما در طول سال‌ها از آن در سایر زمینه‌ها استفاده شده است. توانایی این فناوری برای ایجاد اعتماد بین سازمان‌ها و افراد در فضای دیجیتال باعث شده تا برای رای دادن از راه دور، سازماندهی سوابق پزشکی و مدیریت مجوز در شرکت‌های بزرگ، مفید واقع شود. سرویس Azure Blockchain مایکروسافت برای گسترش پتانسیل فناوری در حوزه جدید کسب و کارهای متصل به فضای ابر طراحی شده است.

از آنجا که استفاده و یادگیری فناوری بلاک‌چین می‌تواند کمی‌ سخت باشد اما سرویس جدید مایکروسافت به طور کامل کمک می‌کند تا ایجاد و مدیریت خدمات و شبکه‌های بلوک‌چین به سادگی صورت بگیرد. از آنجا که مایکروسافت آن را ساخته بنابراین ایجاد یک پروژه‌ی جدید بوسیله‌ی این فناوری به سادگی با چند کلیک میسر خواهد بود. همچنین با کمک ویژگی‌های مدیریتی می‌توان برای افزودن اعضای جدید یا تنظیم مجوز برای کاربران، اقدام نمود.

سرویس Azure Blockchain مایکروسافت  همچنین شامل قابلیت‌های قراردادی هوشمند است که به افراد و شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا شرایط خاصی را برای تکمیل کار، پرداخت‌ها و دسترسی به داده‌ها فراهم کند. مایکروسافت حتی یک افزونه برای نرم‌افزار ویژوال استودیو خود منتشر نموده تا دسترسی به آن آسانتر شود.

جی پی مورگان در حال حاضر با مایکروسافت برای Blockchain Quorum همکاری کرده  و آن را به پلتفرم مایکروسافت منتقل می‌کند. این سرویس دارای مشتریان متنوعی مانند Starbucks و Louie Vuitton است و حتی خود مایکروسافت هم از این شرکت به عنوان بخشی از تیم مدیریت مالی Xbox استفاده می‌کند.

اگر شما هم علاقه مند به آزمایش سرویس Azure Blockchain هستید، می‌توانید از نسخه‌ی آزمایشی آن استفاده نمایید. شما می‌توانید یک حساب رایگان را در اینجا ایجاد کنید و ۲۰۰ دلار برای اولین پروژه‌ی خود دریافت نمایید. مایکروسافت همچنین در مورد این سرویس در ویذئوهایی را با عنوان Block Talk Azure منتشر نموده است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید