تلاش مایکروسافت برای امنیت بیشتر رای گیری دیجیتال

مایکروسافت با توسعه‌ی پلتفرم افزاری جدیدی که به طور خاص در جهت بهبود امنیت انتخابات دموکراتیک طراحی شده ، قدم در یک مسیر جالب توجه برداشته است. این بسته نرم‌افزاری جدید به توسعه‌دهندگان کمک خواهد کرد تا سیستم رای گیری الکترونیکی جدید، امن‌تر و قابل دسترس‌تری را در اختیار داشته باشند، در همین حال توانایی نرم‌افزار مایکروسافت ۳۶۵ برای کمپین‌ها، عملیات احزاب و سازمان‌های سیاسی در پیروزی کمپین افزایش می‌یابد.

مداخله انتخاباتی و امنیت پایین، موضوع اصلی بحث در سال‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده بوده است. ایده‌های بزرگ مانند رای گیری با استفاده از بلاک‌چین یکی از روش‌هایی است که به طور بالقوه امنیت انتخابات را تامین می‌کند، اما مایکروسافت برای مدت‌ها است که در خط مقدم روش‌های امنیت فضای مجازی قرار دارد. در انتخابات میان دوره‌ی سال ۲۰۱۸، به طور رسمی‌ با جلوگیری از دخالت روسیه از طریق URL‌های مشکوک به حمله‌ی فیشینگ به امنیت انتخابات کمک نموده است. مایکروسافت با در نظر گرفتن چرخه مبارزات انتخاباتی برای انتخابات ریاست جمهوری بعدی، تلاش می‌کند تا اقدامات محافظتی بیشتری را ارائه دهد.

مایکروسافت در بیانیه ای گفت:

ما معتقدیم که فناوری می‌تواند نقش مهمی‌ را در تامین امنیت ایفا کند و شرکت‌های فناوری مسئولیت اجرای آن را داشته باشد. امروز مایکروسافت دو راه حل جدید را برای مقابله با امنیت سیستم رای دهی در سراسر جهان عرضه کرده است.

اولین راه حل استفاده از ElectionGuard است. کیت توسعه نرم‌افزاری (SDK) رایگان و منبع باز که ترکیبی از راهنمایی‌ها برای کمپین و برگزار کنندگان انتخابات، و همچنین ابزارهایی برای کمک به ساخت ماشین‌آلات و سیستم‌های رای گیری بهتر است. این پلتفرم نرم افزاری قابل اطمینان است و در گیت هاب از تابستان امسال به صورت رایگان در دسترس خواهد بود. مایکروسافت با تعدادی از ارائه‌دهندگان فناوری همکاری کرده است تا کیت توسعه نرم‌افزاری را پیش از انتخابات آینده آزمایش کنند.

دومین مورد برای مایکروسافت ۳۶۵ و کمپین‌ها است. این ویژگی جدید در ماه ژوئن سال جاری در دسترس قرار می‌گیرد و قابلیت‌های جدید و عالی را برای کاربران مایکروسافت ۳۶۵ به طور خاص احزاب سیاسی و کمپین‌های سیاسی ارائه می‌کند. این ویژگی‌ها در ابتدا به دفاتر فدرال در ایالات متحده ارائه می‌شود، اما در آینده به یک پایگاه کاربری وسیع‌تر تبدیل خواهد شد.

سرویس جدید مایکروسافت ۳۶۵ با برپایی برنامه امنیتی تشخیص خطر AccountGuard، اجرای امنیت سازمان‌های سیاسی را ساده‌تر کرده و به آنها دستورالعمل‌های تخصصی برای اطمینان از حفظ امنیت بهتر در تمام داده‌های مهم و سیستم‌های متصل آنها ارائه می‌دهد.

اگر شما هم علاقه‌مند به یادگیری بیشتر در این زمینه هستید یا می‌خواهید از این ویژگی استفاده کنید، می‌توانید در  این پروژه ثبت‌نام کنید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید