حرف A در گوگل پیکسل ۳A به چه معناست

  • توسط محمدرضا موسوی
  • ۲۰/۰۲/۱۳۹۸
  • ۰

پس از عرضه گوشی پیکسل ۳ در پاییز سال گذشته، نسخه اقتصادی پیکسل ۳A عرضه شد. جدا از مشخصات و ویژگی‎های این دستگاه، نام آن هم موردبررسی و زیر ذره‌بین قرار گرفت تا مشخص شود که حرف A در این گوشی به چه معناست. در ادامه به این موضوع می‎پردازیم؛ با تکفارس همراه باشید.

شرکت گوگل رسماً پیکسل ۳A، آخرین گوشی هوشمند خود که جزو دستگاه‎های ارزان‌قیمت سری میان‎رده پیکسل محسوب می‎شود را عرضه کرده است. در این مطلب قصد داریم به معنای نام این گوشی بپردازیم، به‌طور دقیق‎تر قصد داریم بفهمیم حرف A به چه معناست.
بیشتر بخش‎های نام این دستگاه قابل‌درک‌اند: Google که میدانیم نام شرکت فروشنده دستگاه است. Pixel  نمایانگر ارتباط این گوشی‎ هوشمند با دیگر هم‌خانواده‎هایش است و استانداردها و هدف مشابه‎ای (بیشتر به کیفیت دوربین در این گوشی‎ها توجه‎شده است) با آن‌ها دارد. عدد ۳ حاکی از نسل سوم گوشی‎های هوشمند پیکسل بوده  و ۳A نمایانگر نسخه‎ از پیکسل ۳ با مشخصات ضعیف‌تر است.

اما A چطور؟ اینجا مسئله پیچیده‎ می‎شود چراکه گوگل نیز مثل اپل و گوشی‎های iPhone XR و XS آن شرکت، تصمیم گرفته‎ که با اضافه کردن یک حرف مرموز بین مدل‎های این سری از گوشی هوشمند خود، تمایز ایجاد کند. ازآنجاکه گوگل رسماً این حرف را توضیح نداده این وظیفه به ما متحول شده که سعی کنیم راز پس پرده A را فاش کنیم. در پایین با برخی از حدسیات ما آشنا می‎شوید:

Pixel 3Average / Acceptable

همان‌طور که پیش‎تر اشاره‌شده، گوشی هوشمند گوگل پیکسل ۳A، نسخه کهتر پیکسل ۳ است، یک نسخه‎ی میان رده و شاید موردپسند برای کسانی که مایل‌اند از مشخصات ضعیف‎تر این دستگاه به خاطر قیمت ارزانی که دارد، چشم‌پوشی کنند.

Pixel 3Affordable

درحالی‌که قیمت گوشی پیکسل ۳، ۷۹۹دلار است، پیکسل ۳A تنها ۳۹۹ دلار قیمت دارد؛ که بسیار بیشتر مقرون‌به‌صرفه است و با توجه به اینکه قیمت دستگاه‎ها از اهمیت ویژه‎ای درفروش کلی برای گوگل برخوردار است، Affordable یا مقرون‌به‌صرفه می‎توان معنای این حرف باشد.

Pixle 3Another / Again / Also

پس از عرضه پیکسل ۳ در پاییز گذشته، پیکسل ۳A به معنای واقعی کلمه، یک پیکسل دیگر است.

Pixel 3AUX

زیرا جک هدفون ۳٫۵ میلی‎متری دارد.

 Pixel 3, EH?

احتمالاً گوگل تعدادی کارمند کانادایی دارد که ممکن است در طراحی یا نام گزاری این گوشی هوشمند نقشی ایفا کرده باشند. در کانادا مشخصاً eh یا ay برای نشان دادن یک سؤال به کار می‎روند و احتمالاً پرسیده شده آیا مطمئنید که این گوشی پیکسل ۳ است؟ با توجه به شباهاتی که بین هردو دستگاه چه ازنظر ظاهری و چه ازنظر مشخصات وجود دارد، احتمال اشتباه در تشخیص کاملاً محتمل است.

هیچ

گاهی اوقات زندگی مأیوس‌کننده است و در پس پرده چیز‎های مختلف، هیچ معنای خاصی وجود ندارد. همان‎طور که فیزیک به ما آموخت که غیرممکن است که همه‌چیز را درباره یک شئ شناخت و شاید مثل iPhone XR، حرف A درگوشی هوشمند گوگل پیکسل۳A واقعاً هیچ معنای خاصی نهفته نشده باشد.

شما همراهان گرامی در صورت تمایل می‌توانید نظر خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید، همچنین کانال تکفارس را در تلگرام با شناسه techfarscom@ دنبال کنید.

قبلی «
بعدی »

m.rezamousavi1997@gmail.com

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس