فراگیر شدن استفاده از بازی‌های موبایلی در آمریکا

  • توسط حسین چوبین
  • ۲۰/۰۲/۱۳۹۸
  • ۰

براساس یک نظرسنجی که توسط ESA صورت گرفته است از بین ۴۰۰۰ شرکت کننده‌ی آمریکایی، ۶۰ درصدشان از موبایل برای تجربه‌ی بازی استفاده می‌کردند.

رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها هم همچنان محبوب هستند اما آمار بازی‌بازان موبایلی در چندماه یا شاید دو سه سال گذشته افزایش بسیار چشم‌گیری داشتند؛ خوشبختانه یا متاسفانه جمعیت بازی‌بازان درحال حاضر به بیشترین تعداد خود رسیده‌ و میانگین سنی کاربران هم ۳۳ سال شده است. نکته‌ی قابل توجه دیگر اینکه تعداد افرادی که بازی می‌کنند نسبت به سال ۲۰۱۵ حدودا ۸۵ درصد افزایش جمعیت داشته‌اند.

طبق آمارهای منتشر شده ۶۵ درصد از افراد بزرگسال آمریکایی بازی می‌کنند. از این میزان حدود ۶۰ درصدشان ترجیح می‌دهند که با گوشی بازی‌ها را تجربه نمایند. اگر بخواهیم نگاهی کلی به این آمارها داشته باشیم باید عنوان کنیم فقط ۵۰ درصد از کل کاربران برای تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی از کنسول استفاده می‌نمایند و ۵۰ درصد دیگر موبایل را ترجیح می‌دهند.

این شاید زنگ خطری برای کمپانی‌های سازنده‌ی کنسول و یا حتی استودیوهای بازی سازی باشد تا آن ها هرچه سریعتر دیدگاه خود را به سمت ساخت بازی‌های موبایلی و گوشی‌های گیمینگ بیشتر معطوف نمایند.

نظر شما در رابطه با آمارهای بالا چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس