گوگل به دنبال هوشمندسازی هدفون‌های معمولی

  • توسط پوریا اسدی
  • ۲۱/۰۲/۱۳۹۸
  • ۰

گوگل می‌خواهد ترویج هدفون‌ها و هدست‌های سازگار با دستیارش را آسان‌تر کند. به همین علت با کوالکام همکاری نموده تا تراشه‌هایی را ایجاد کند که بتواند این دستیار دیجیتالی را در اکثر هدفون‌های امروزی قابل دسترس نماید. به این معنی که ایربادهای معمولی ۵۰ دلاری شما می‌تواند برخی از ویژگی‌های هدفون‌های هوشمند را داشته باشد و شما لازم نیست که برای دسترسی به دستیار گوگل یک جفت hdvfhn گرانقیمت را تهیه نماید.

این تراشه‌های بلوتوث – QCC5100، QCC3024 و QCC3034 شرکت کوالکام در «کیت توسعه  هدفون هوشمند کوالکام برای دستیار گوگل» قرار گرفته  که بدین معنی است که شرکت‌ها برای بکارگیری این ویژگی‌ها در ایربادهای‌ خود نیازی به هزینه‌های زیادی ندارند. این کیت توسعه حتی با دستورالعمل طراحی مرجع از کوالکام و گوگل عرضه می‌شود که چگونگی ساخت ایرباد با این تراشه را به خوبی نمایش می‌دهد.

تراشه‌ها از تکنولوژی Fast Pair گوگل پشتیبانی می‌کنند، بدین معنا که تنها کاری که باید انجام دهید اینست که حالت جفت شدن گوشی‌ها را روشن نمایید، آن را نزدیک گوشی قرار دهید و بلافاصله گزینه‌ای برای اتصال روی آن خواهید دید (البته اگر این تراشه درون آن وجود داشته باشد). شما لازم نیست که به منوی تنظیمات بلوتوث بروید و منتظر بمانید. این تکنولوژی مانند سایر پلاگین‌های Google Pixel است، اما این کیت توسعه باعث می‌شود دیگر تولیدکنندگان برای استفاده از تکنولوژی مشابه در محصولات خود نیازی به تغییر در خط تولید و طراحی نداشته باشند.

Fast Pair یک کد منحصر به فرد را بین گوشی و هدست  به اشتراک می‌گذارد و آن را به حساب گوگل شما متصل می‌کند، بنابراین اگر به دستگاه دیگری که دارای حساب کاربری گوگل است وصل شوید، شما را به یاد خواهد داشت . به این ترتیب جفت شدن با ایرباد یک فرآیند تک لمسی خواهد بود. این عمل مشکل سردرگم کننده‌ی اتصال بلوتوث و جفت شدن ایرباد به دستگاه موردنظر را حل می‌کند.

اما این تمام ویژگی کیت نیست. این کیت ترکیبی از تکنولوژی گوگل و کوالکام به این معنی است که تراشه‌ها همچنین از طریق ایرباد به  Google Assistant بر روی گوشی شما دسترسی دارند. در این نوع از ایربادها شما به ویژگی‌هایی مانند حالت مترجم (که از طریق آن شما می‌توانید از دستیار گوگل برای ترجمه زبان‌ها به صورت بلادرنگ استفاده نمایید) و Find My Accessory  (که به شما آخرین مکان ایرباد نشان می‌دهد) دسترسی داشته باشید.

هدست و هدفون با پشتیبانی از دستیار گوگل چیز جدیدی نیستند و سازندگانی مانند سونی و JBL هدفون را با دستیار گوگل به صورت پیش فرض از سال ۲۰۱۷ عرضه کرده‌اند. روند ایجاد و اضافه کردن دستیار پشتیبانی به هدفون ساده نیست و این چیزی است که تراشه‌ها و کیت توسعه درصدد ساده‌سازی آن هستند. انتظار می‌رود که قیمت هدفون‌های هوشمند در تمام قیمت‌ها افزایش یابد.کیت توسعه امروز از امروز قابل خریداری است.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس