تراشه جدید ۵G مدیا به زودی عرضه می‎شود

  • توسط محمدرضا موسوی
  • ۰۱/۰۳/۱۳۹۸
  • ۰

شرکت تایوانی مدیا تک، به‎ زودی تراشه جدیدی دیگری را با قابلیت پشتیبانی از فناوری ۵G عرضه می‎کند. برای جزئیات خبر با تکفارس همراه باشید.‎

پیش‌تر شرکت‎های هواوی، سامسونگ و کوالکام، تراشه‎های جدید خود با قابلیت پشتیبانی از مودم‎های ۵G را معرفی کرده بودند و اکنون مدیا تک نیز آماده است تا با معرفی تراشه جدید خود، به آن‎ها بپیوندد. شرکت تولیدکننده تایوانی اعلام کرد که ” وقت آشنایی سرویس‎های هوشمند با سرعت رسیده”؛ محصول جدید ۵G مبتنی بر هوش مصنوعی تا قبل از پایان ماه می‎ عرضه خواهد شد، یعنی حداکثر تا ده روز دیگر شاهد پلتفرم جدید این شرکت، خواهیم بود.

هیلیو M70 پیش‎تر به‌عنوان پلتفرم ۵G توسط شرکت مذکور معرفی‌شده بود اما هنوز رسماً عرضه نشده و به دست تولیدکنندگان گوشی‎های هوشمند نرسیده است. هنوز مشخص نشده که تراشه جدید در مودم ۵G تعبیه شده یا باید منتظر عرضه رسمی M70 ماند اما واضح است با توجه به زمان عرضه تراشه، در سال جاری تعبیه این تراشه درون دستگاه‎های هوشمند را نباید انتظار داشت.

در حال حاضر، اولویت شرکت مدیا تک، ۵G، هوش مصنوعی و تراشه هیلیو P90 است. این تراشه دارای یک واحد پردازنده هوش مصنوعی مستقل باقابلیت دستیابی به‌سرعت گیگا بیت برای محاسبات هوش مصنوعی می‎باشد. مدیا تک مدعی است، تراشه مذکور قابلیت ردیابی بدن انسان و شناسایی حرکات و رفتار خاصی را دارد و همچنین قابلیت‎های زیبایی‌اندام و تار کردن پس‌زمینه تصویر هنگام فیلم‌برداری را ارائه می‎دهد.

شما همراهان گرامی در صورت تمایل می‌توانید نظر خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید، همچنین کانال تکفارس را در تلگرام با شناسه techfarscom@ دنبال کنید.

 

 

قبلی «
بعدی »

m.rezamousavi1997@gmail.com

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس