رشد خیره کننده هواوی در بازار گجت‎های پوشدنی

  • توسط محمدرضا موسوی
  • ۱۱/۰۳/۱۳۹۸
  • ۰

 شرکت‎های هواوی و سامسونگ که نسبت به اپل در بازار‎ گجت‎های پوشیدنی عملکرد ضعیفی را نشان داده بودند، اکنون موفق شده‎اند در سه ماهه اول سال جاری سهم خوبی از این بازار را کسب کنند در ادامه به جزیئات این خبر می‎پردازیم؛ با تکفارس همراه باشید.

بر اساس نتایج آخرین تحقیقات شرکت IDC، کمپانی آمریکایی اپل کماکان رتبه اول خود در بازار جهانی گجت‎های پوشیدنی را حفظ کرده اما هواوی و سامسونگ با سرعتی خیره‌کننده، در حال تعقیب اپل و افزایش سهم خود از این بازار هستند. درواقع شرکت‎های هواوی، شیائومی و سامسونگ، بیشترین رشد را در سه ماه اول سال ۲۰۱۹ داشته‎اند.

بر اساس گزارش شرکت IDC، هواوی موفق شد در سه ماه اول سال جاری فروش خود را سه برابر کند و رشدی حدود ۲۸۲ درصد نسبت به سال پیش را تجربه کند. درمجموع پنج میلیون واحد توسط این شرکت به فروش رسید. بااین‌حال اپل توانست بیشترین فروش را داشته باشد و حدود ۱۲٫۸ میلیون واحد را عرضه کند. شیائومی، سامسونگ و فیت بیت نیز به ترتیب توانستند ۶٫۶، ۴٫۳ و ۲٫۹ میلیون واحد گجت پوشیدنی به فروش برسانند.

البته هر پنج شرکت مذکور توانستد رشد سالانه را داشته باشند و همان‎طور که اشاره شد هواوی بیشترین میزان رشد را تجربه کرد. سامسونگ نیز رشد بسیار بالای ۱۵۱ درصد را در کنار رشد ۶۸ درصدی شیائومی به ثبت رساند.

اپل کماکان با سهم ۲۵٫۸ درصدی خود بر بازار چیره است و شرکت‎ها چینی هواوی و شیائومی به ترتیب با سهم ۱۳٫۳ درصد و ۱۰ درصد در رتبه‎های دوم و سوم جای دارند.

در پایین تنها آمار گجت‎های مچ‌بند را مشاهده می‌کنید.

مدیر تحقیق و پژوهش قسمت موبایل شرکت IDC می‎گوید حذف جک‎های هدفون از گوشی‎های هوشمند و افزایش محبوبیت دستیار‎های هوشمند از عوامل اصلی رشد بازار گجت‎های پوشیدنی بر گوش (گوشی) است.

 

شما همراهان گرامی در صورت تمایل می‌توانید نظر خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید، همچنین کانال تکفارس را در تلگرام با شناسه techfarscom@ دنبال کنید.

قبلی «
بعدی »

m.rezamousavi1997@gmail.com

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس