برخورد گوگل با عرضه کنندگان ماری‎جوانا

  • توسط محمدرضا موسوی
  • ۱۱/۰۳/۱۳۹۸
  • ۰

شرکت گوگل اقدامات قابل تحسینی را برای برخورد و مقابله با ترویج ماری‎جوانا در فروشگاه خود اعمال کرده است. برای جزئیات خبر با تکفارس همراه باشید.

درحالی‌که برخی از ایالت‎های آمریکا مصرف ماری‌جوانا را قانونی اعلام کرده‎اند و دیگر ایالت‎های این کشور نیز ممکن است چنین کنند، شرکت گوگل قصد دارد راه ارتباط مصرف‌کنندگان با فروشندگان را مسدود کند. این شرکت اعلام کرد دیگر اجازه فعالیت به اپلیکیشن‎هایی که به خریدوفروش ماری‎جوانا تسهیل می‎بخشند در فروشگاه گوگل پلی نمی‎دهد. به عبارتی دیگی، حتی در ایالت‎هایی که مصرف ماری‌جوانا قانونی است، گوگل نرم‎افزار‎های عرضه دهنده آن را از فروشگاه خود حذف می‎کند.

قانون جدید گوگل هم‌اکنون در وب‎سایت گوگل پلی استور در قسمت Developer Policy Center (قوانین این شرکت برای توسعه‌دهندگان)، دیده می‎شود و برای آن سه مثال آورده شده.

اجازه دادن به کاربران برای سفارش ماری‌جوانا، کمک به کاربران برای عرضه یا تحویل آن و تسهیل فروش محصولاتی که شامل ماده تتراهیدروکانابینول می‎شود ممنوع اعلام شده است. قبل از به‌روزرسانی این صفحه، هیچ‌گونه اشاره‌ای مشخصاً به ماری‌جوانا نشده بود.

گوگل عنوان کرده است که

این اپلیکیشن‎ها برای سازگاری با سیاست‎های جدید ما تنها باید کارت خرید را از برنامه‎های خود حذف کنند. ما با بسیاری از توسعه‌دهندگان در تماس هستیم تا بتوانیم به سؤالات فنی آن‎ها پاسخ دهیم و به آن‎ها کمک کنیم تا بدون از دست دادن مشتریانشان تغییرات جدید را اعمال کنند.

در ادامه گوگل وعده داد تا فروشگاه خود را به مکانی امن برای زن‎ها و بچه‎ها تبدیل کند. این شرکت در پست جدیدی در وبلاگ خود نوشت:

ما متعهد به ایجاد محیطی امن و مثبت برای کودکان و خانوا‎ده‎ها هستیم. در طی چند‎ سال گذشته ما به والدین کمک کردیم که محتویات مناسب برای فضای خانواده خود را پیدا کنند و به آن‎ها اجازه دادیم تا قوانین دلخواهشان را از طریق گزینه‎های تنظیمات والدین اعمال کنند.

به نظر می‎رسد حذف ماری‌جوانا از فروشگاه گوگل در راستای پایبندی به این تعهد است.

شما همراهان گرامی در صورت تمایل می‌توانید نظر خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید، همچنین کانال تکفارس را در تلگرام با شناسه techfarscom@ دنبال کنید.

قبلی «
بعدی »

m.rezamousavi1997@gmail.com

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس