نحوه‎ کارکرد فناوری جدید دوربین‎های سلفی

دوربین‎های زیر نمایشگری شیائومی، ممکن است راه حل پایانی باشند که بتوانند بالاخره ناچ‎ها را از رده خارج ‎کنند و کاربران بتوانند از نمایشگر تمام صفحه‏‎ی گوشی‎ هوشمند خود لذت ببرند؛ برای جزئیات خبر با تکفارس همراه باشید.

اگر اخبار فناوری‎ را دنبال می‎کنید، احتمالاً می‎دانید که  شرکت‎هایی همچون شیائومی و اوپو در حال کار بر روی نمایشگر‌های شفافی هستند که دوربین سلفی، زیر آن‎ها پنهان می‎شود. این فناوری جدید ممکن است ناچ‎ها را منسوخ کند. آقای وانگ ژیانگ، معاون ارشد رئیس شیائومی در مجموعه توییت‎هایی در مورد چگونگی کارایی این فناوری جدید توضیحاتی ارائه داد.

شیائومی این دوربین را نیز همچون دیگر دوربین‎های پیشین دستگاه‎های این شرکت، در بالای گوشی هوشمند خود تعبیه کرده است اما به‌جای قرار دادن یک لایه اطراف آن (ناچ) یا ایجاد حفره درون نمایشگر، دوربین خود را با نوعی شیشه که از تراگسیل بالایی برخوردار بوده، پوشانده است.

شیائومی می‏گوید این ویژگی سبب می‎شود ناحیه‎های اطراف دوربین شفاف شوند تا بتوان از آن بهره برد.

این شرکت همچنین اشاره کرد که ازآنجاکه با بهره بردن از فناوری نمایشگر شفاف، دیگر نیازی به کوچک کردن بیش‎ از اندازه دوربین سلفی نیست، می‎توان از سنسور‎های دوربین بزرگ‎تری استفاده کرد و این سبب افزایش کیفیت تصاویر می‎شود.

با توجه‎ به تصاویری که شیائومی منتشر کرده، به نظر نمی‎آید این فناوری به بلوغ رسیده باشد. اگر کمی توجه کنید می‎توانید، دوربین را در پس نمایشگر فعال هم ببینید اما در مقایسه با ناچ‎ها که قسمتی از فضا را به‌کلی بلااستفاده می‎کردند، حداقل هنوز می‎توان از این فضا بهره برد. در مقایسه با  راه‎حل‎هایی نظیر لنز‎های پاپ آپ و دوربین‎های چرخنده هم باید گفت که دیگر نیاز نیست نگران قطعه‎های متحرک مکانیکی باشید.

اکنون تنها باید منتظر ماند تا گوشی‏های بیشتری به این فناوری جدید تجهیز شوند.  شیائومی گفته که فعلاً تنها در حال کاوش این قابلیت است؛ البته با شناختی که از تمایل شیائومی برای تولید گوشی‎های هوشمند آزمایشی و قالب دهی به شکل آینده تکنولوژی داریم، امیدواریم که به‌زودی شاهد عرضه دستگاه‎های مجهز به این فناوری جدید باشیم.

شما همراهان گرامی در صورت تمایل می‌توانید نظر خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید، همچنین کانال تکفارس را در تلگرام با شناسه techfarscom@ دنبال کنید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید