پاکسازی محتوای اشتباه از یوتیوب

اخبار ، تکنولوژی ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

یوتیوب در قبال برنامه‌های خود اقدامات بیشتری را برای کاهش میزان محتوای مضر در این وب سایت انجام خواهد داد.

این سایت به اشتراک گذاری ویدیو در بیانیه‌ی روز چهارشنبه ۵ ژوئن طرح‌های خود برای حذف “محتوای نفرت انگیز و غلط ” از این پلتفرم را منتشر کرد. این برزرسانی به طور خاص نفرت پراکنی را مورد هدف قرار داده ، در ادامه بیانه آمده که سیاست حذف ویدیوی یوتیوب به روز شده و شامل ممنوعیت ویدیوهایی است که ادعا می‌کنند بر اساس ویژگی‌هایی مانند سن، جنسیت، نژاد، جنایت، مذهب گرایش جنسی، گروهی برتر از سایرین هستند. . مثلا فیلم‌هایی که ایدئولوژی نازی را ترویج و تحسین می‌کنند، که اساسا تبعیض آمیز هستند.

علاوه بر برداشتن فیلم‌هایی که دارای دیدگاه‌های غلط است، یوتیوب همچنین قصد دارد فیلم‌هایی را حذف کند که “وجود” رویدادهای خشونت آمیز مانند هولوکاست و یا تیراندازی Sandy Hook Elementary “را انکار می‌کنند. این پلتفرم انتشار ویدیو همچنین اعلام کرد که این سیاست جدید ویدئوهایی که ادعا می‌کنند زمین تخت است یا وجود درمان‌های معجزه آسا و امیدوار کننده برای بیماری‌ها را هم شامل می‌شود.

سیاست‌های به روز شده یوتیوب همچنین شامل کاهش انتشار محتوایی می‌شود که حاوی اطلاعات مبهم مانند ویدیوهایی است که یک معجزه تقلبی برای یک بیماری جدی را در بر می‌گیرد یا ادعا می‌کند که زمین مسطح است. به جای از بین بردن محتوای مبهم، یوتیوب تصمیم دارد تا از یک رویکرد متفاوت برای کاهش تعداد نمایش‌ این ویدئوها استفاده کند. به طور خاص، به روز رسانی سیستم توصیه‌های این محتوا را در وهله اول محدود می‌کند. به روز رسانی سیستم در ماه ژانویه در ایالات متحده مورد آزمایش قرار گرفت و یوتیوب قصد دارد تا این به روز رسانی تا پایان سال جاری در کشورهای دیگر به کار بگیرد. یوتیوب همچنین قصد دارد توصیه‌ها برای محتویات ایجاد شده توسط منابع معتبر مثل سازمان‌های خبره را افزایش دهد.

یوتیوب همچنین درصدد است که اجرای سیاست‌های موجود خود را در رابطه با کانال‌هایی که مکررا خط مشی‌های گفتار نفرت انگیز را نقض می‌کنند را تشدید نماید. یوتیوب همچنین کانال‌هایی که برنامه‌های گفتار نفرت انگیز را از برنامه شریک یوتیوب نقض می‌کنند را هم متوقف می‌نماید، به طور موثر با از بین بردن توانایی آنها در اجرای تبلیغات در محتویات خود و استفاده از سایر ویژگی‌های کسب درآمد تعداد آنها خودبخود کاهش خواهد یافت.

اجرای سیاست ضد گفتار نفرت انگیز در یوتیوب از تاریخ ۵ ژوئن آغاز خواهد شد، اما یوتیوب هشدار می‌دهد که ممکن است اجرای این تغییرات کمی طول بکشد. کاربران می‌توانند انتظار داشته باشند تا این تغییرات به شکل تدریجی در طی چند ماه آینده انجام شود.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید