پست‌های تبلیغاتی ناخواسته در اینستاگرام

اخبار ، تکنولوژی ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

اینفلوئنسرها در اینستاگرام به طور منظم در صفحات خود از تبلیغات استفاده می‌کنند، اما اکنون این پست‌ها در خوراک شما ظاهر می‌شوند، حتی اگر دنباله کننده‌یاین صفحات نباشید. اینستاگرام در روز سه شنبه ۴ ژوئن  تبلیغات برند را معرفی نمود که یک نوع تبلیغاتی است که به اینفلوئنسرها اجازه می‌دهد تا با برندها همکاری نموده و پست‌هایی را فراتر از دنبال کنندگان خودشان تبلیغ کنند.

پست‌های حمایت شده در اینستاگرام رایج هستند و برخی از اینفلوئنسرها را قادر می‌سازند تا به عنوان شخصیت رسانه‌های اجتماعی درآمد داشته باشند. برندها به کاربران اینستاگرام با تعداد دنبال کننده‌ی بالا همکاری نموده و در عوض برای هر پست تبلیغاتی هزینه‌ای را پرداخت می‌کنند. نتیجه یک  آگهی خواهد بود (و در مجموع چیزی به اینستاگرام  پرداخت نمی‌شود).

با این حال، این پست‌های حمایت شده فقط بر دنبال کنندگان این صفحات تاثیرگذار است. با ویژگی جدید، همان عکس‌ها و ویدیوها می‌توانند به فید‌های کاربرانی که دنبال‌کننده‌ی این صفحات نیستند هم  راه پیدا می‌کنند. آگهی‌ها با یک برچسب « paid partnership with» نشان داده می‌شوند و قبل از ورود به قسمت استوری در خوراک اخبار نمایش داده می‌شوند.

اینستاگرام می‌گوید اینبروز رسانی اجازه می‌دهد که برندها به کاربران بیشتری دسترسی پیدا کنند و تحلیل بهتری از بازار بدست بیاورند.

برندها بر تعداد بالایی از اینفلوئنسرها سرمایه گذاری می‌کنند تا بر مشتریان بالقوه  از طریق یک روش که به عنوان تبلیغات سنتی در نظر گرفته نمی‌شود تاثیر بگذارند. طبق یک نظرسنجی اینستاگرام، ۶۸٪ گفتند که از اینستاگرام به طور خاص برای ارتباط برقرار کردن با سازندگان استفاده می‌کنند.

با این حال، تبلیغات اینستاگرام معمولا با ناراحتی با کاربران مواجه است. اینستاگرام نمی‌گوید که آیا فرمت جدید بر تعداد آگهی‌های کاربران در داخل فید‌هاو داستان‌های خود تاثیر می‌گذارد یا خیر.

برای فعال کردن این نوع آگهی، اینفلوئنسرها باید دسترسی مجوز کسب و کار را به یک پست در فرمت جدید بدهند، گزینه‌ای که در تنظیمات پیشرفته وجود دارد. پس از آن برندها می‌توانند پست‌ها را ببیند و انتخاب کند که آیا دیگر آن را تبلیغ کند یا خیر. این بدان معنی است که اگر چه اینفلوئنسرها می‌توانند از انتشار این نوع پست‌ها جلوگیری کنند، اما این مارک‌ هستند که انتخاب می‌کنند که حمایت از پست را تقویت کنند یا خیر.

کاربران اینستاگرام در چند هفته آینده تبلیغات جدید را در خوراک مشاهده خواهند کرد، در همین حال این فرمت در چند ماه آینده در استوری‌ها به کار گرفته می‌شوند. البته این تمام چیزی  نیست که اینستاگرام در آستین دارد. اینستاگرام در یک پست گفت:

این فقط یک آغاز است و ما همچنان در محتویات برنددار سرمایه گذاری خواهیم کرد تا ارزش بیشتری برای افراد، سازندگان و کسب و کارها به ارمغان بیاید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید