عرضه یک میلیون دستگاه با سیستم عامل هونگ منگ

شرکت چینی هواوی که تحت تحریم‎های آمریکا فشار‎های زیادی را متحمل شد، اکنون یک میلیون دستگاه را با سیستم‎عامل اختصاصی خود نام هونگ منگ را در بازار عرضه کرده است. برای جزئیات خبر با تکفارس همراه باشید.

بر اساس گزارش‌های به‌دست‌آمده، هواوی، یک میلیون دستگاه مجهز به سیستم‌عامل بومی خود، یعنی هونگ منگ را عرضه کرده است. بنا بر گزارش شرکت Rosenblatt Securities، این دستگاه‌ها در حالی آماده آزمایش شدند که هنوز مشخص نشده آیا آن‎ها نسخه‎های رسمی بازار خواهند بود یا محصولات قابل توسعه و آزمایشی. در این گزارش مشخص شد که این سیستم‌عامل بومی هواوی با تمامی اپلیکیشن‎های اندروید سازگار بوده و امنیت آن برای محافظت از اطلاعات شخصی افراد نیز افزایش یافته است.

وب‎سایت China daily، به نقل از یو چنگ دونگ، مدیر‎عامل بخش گروه تجاری مصرف‌کنندگان هواوی، عنوان کرد

سیستم‌عامل بومی هواوی دست‌کم تا پیش از پاییز آینده و حداکثر تا بهار سال آینده اجرایی خواهد شد.

وی در یکی از گروه‎های نرم‌افزار وی چت، در میان جمعی از کارشناسان اینترنتی نیز افزود: سیستم‌عامل هونگ منگ، قابلیت این را دارد که در گوشی‎های هوشمند، کامپیوترها، تبلت‌ها، تلویزیون‎ها، گجت‎های پوشیدنی و تمامی دستگاه‏هایی که از سیستم‎عامل‎ پشتیبانی می‎کنند نصب شود.

هرچند ایالات‌متحده، تحریم‎های خود علیه این شرکت چینی را از روز ۲۰ ماه می، به مدت ۹۰ روز به تعویق انداخت، به نظر می‎رسد هواوی قصد صبر کردن تا اتمام مذاکرات و دست‎یابی به یک توافق را ندارد و سیستم‌عامل بومی خود که از چندین سال پیش درحال‌توسعه آن بود را به به‌زودی عملیاتی می‎کند.

وب‌سایت Huawei Central که بیشتر اخبار تکنولوژی مربوط به هواوی را پوشش می‎دهد گزارش داده که علامت تجاری هونگ منگ، هم‌اکنون در بسیاری از بازارهای کشور‎های مختلف، همچون کره جنوبی، مکزیک، کانادا و در قاره اروپا به ثبت رسیده است.

نام هونگ منگ کمی غیرعادی به نظر می‎آید؛ امیدواریم هواوی برای سیستم‎عامل جدید خود یک نام بین‌المللی مناسب انتخاب کند. هونگ منگ در معنای لغوی کلمه، رؤیای قرمز است و بر اساس ویکی‌پدیا، نام یک شخصیت افسانه‎ای به نام vast mist هم هست بنابراین احتمال اینکه سیستم‌عامل هواوی با نام Vast OS یا Mist OS منتشر شود نیز وجود دارد.

شما همراهان گرامی در صورت تمایل می‌توانید نظر خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید، همچنین کانال تکفارس را در تلگرام با شناسه techfarscom@ دنبال کنید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید