همکاری مایکروسافت و اپل در زمینه‌ی فضای ابری

اپل برنامه iCloud خود را در فروشگاه مایکروسافت در روز سه شنبه ۱۱ ژوئن معرفی نمود. این اولین بار است که برنامه‌ی فضای ابری اپل بر روی سیستم عامل مایکروسافت اجرا می‌شود و برای کاربران راه دیگری را به منظور دستیابی به برنامه همگام سازی فایل اپل را فراهم می‌کند.

مایکروسافت می‌گوید برنامه iCloud برای ویندوز یک تجربه جدید از فضای ذخیره سازی ابری  برای کاربران ویندوز ۱۰ است که توسط فناوری مشابه با قابلیت کشیدن و رها کردن فایل را فراهم می‌کند که به شما اجازه می‌دهد تا فایل‌های ابری را به دستگاه خود بفرستید و به آنها دسترسی داشته باشید.

iCloud به شما اجازه می‌دهد فایل‌ها را از ایمیل، مخاطبین، تقویم‌ و یادآوری‌ها به هر دستگاهی که برنامه را اجرا می‌کند، همگام سازی نمایید. بوک مارک‌های شما از اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس و کروم را نیز می‌توانید در سافاری  همگام سازی کنید.

به علاوه، این برنامه حاوی عکس‌های iCloud است، به این معنی که هر تصویر جدیدی که شما بر روی آیفون، آیپد یا آیپاد می‌گیرید به طور خودکار به کامپیوتر ویندوزی شما منتقل می‌شود. این کار به شکل برعکس نیز قابل اجرا است و به شما این امکان را می‌دهد که عکس‌ها و فیلم‌ها را از کامپیوتر خود آپلود نمایدد و سپس آنها را در سایر دستگاه‌ها دسترسی پیدا کنید. تصاویر شما همچنین می‌توانید با هرکسی که انتخاب می‌کنید – و فقط آن افراد  – عکس‌ها را به اشتراک بگذارید و بسیار شبیه نحوه اشتراک گذاری پوشه‌ها در Dropbox یا Google Drive است.

هنگامی‌که شما iCloud را برای ویندوز نصب می‌کنید، می‌توانید به فایل‌های iCloud خود از نوار کناری ویندوز اکسپلورر دسترسی پیدا کنید. اگر می‌خواهید فایل‌ها را آپلود کنید، می‌توانید آنها را به سادگی با کشیدن و رها کردن به iCloud Drive بدون نیاز به باز کردن iCloud منتقل کنید.

با  توجه به اینکه فروش آیفون در بازار گوشی‌های هوشمند بالا بوده، اپل میزان زیادی از تمرکز خود را در بخش خدمات قرار داده است. در ماه‌های اخیر این شرکت Apple News Plus و Apple Arcade را راه اندازی کرد، در حالی که Apple Music با اسپاتیفای به شکل تنگاتنگی رقابت می‌کند. آوردن iCloud به فروشگاه مایکروسافت ممکن است یک حرکت تهاجمی دیگر از اپل باشد و به نظر می‌رسد که به زمینه‌های بارور‌تر تبدیل خواهد شد.

به همین ترتیب، این برنامه به کسانی که صاحبآیفون و یک رایانه ویندوزی هستند کمک می‌کند و فاصله بین دستگاه‌های آنها را کاهش می‌دهد. با وجودی که در گذشته iCloud به نحوی  در ویندوز قابل دسترس بوده است، اضافه کردن آن به فروشگاه مایکروسافت باعث می‌شود که این شرکت در چشم طرفداران مایکروسافت بهتر به نظر برسد و به آنها کمک کند  که به فایل‌هایشان بیشتر دسترسی داشته باشند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید