تحلیلگر محصولات اپل اطلاعاتی را در مورد صفحه نمایش گوشی‌های آیفون ۲۰۲۰ منتشر کرد

  • توسط ریبین قهرمانی
  • ۲۹/۰۳/۱۳۹۸
  • ۰

همانگونه که می‌دانید، امسال قرار است شاهد چندین گوشی بالارده اپل باشیم و مدتی قبل اطلاعاتی در مورد باتری گوشی آیفون ایکس آی آر منتشر شد که لقب بهترین باتری در بین گوشی‌های اپل را به خود اختصاص داد. حال بر طبق گزارشی که از تحلیلگر گوشی‌های اپل، آقای مینگ چی کو (Ming-Chi Kuo)، منتشر شده است، قرار است که جنس صفحه نمایش گوشی‌های امسال اپل از امولد باشد. در ادامه خبر با تکفارس همراه باشید.

بر اساس گزارشی که از آقای مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، قرار است که جنس صفحه نمایش گوشی‌های امسال اپل از امولد باشد. براساس اخباری که از طریق آقای مینگ-چی کو منتشر شده است، این گوشی‌های امسال اپل، دارای دو نسخه پرچمدار هستند که ابعاد صفحه نمایش آنان ۵٫۴ اینچ و ۶٫۷ اینچ خواهد بود و هردوی این گوشی‌ها دارای صفحه نمایش امولد خواهند بود و هر دوی این گوشی‌ها از سرویس اینترنت ۵G بهره خواهند برد. مدل اقتصادی و ارزان قیمت آیفون‌ها ۲۰۲۰، یعنی آیفون ایکس آی آر از صفحه نمایش ۶٫۱ اینچی بهره خواهد برد و تا به حال تفاوتی در زمینه صفحه نمایش، برخلاف دو پرچمدار ۲۰۲۰، با آیفون ایکس آر نداشته است. همچنین این صفحه نمایش آیفون ایکس آی آر از جنس اولد خواهد بود و برخلاف دو پرچمدار دیگر از سرویس ۵G بهره‌مند نخواهد بود و از LTE بهره می برد.

شرکت اپل می‌خواهد با این سری پرچمدار جدید خود که در سال ۲۰۲۰ آنها را عرضه بازار جهانی می‌کند، نظر تمامی طرفدارانی را که درخواست صفحه نمایش کوچک داده بودند و همچنین نظر کسانی را که درخواست صفحه نمایش بزرگ داده بودند را محترم شمرده است و دوستداران این برند جهانی می‌توانند این گوشی را در دو نسخه، با صفحه نمایش کوچک و همچنین با صفحه نمایش بزرگ تهیه کنند. اپل خواسته است با عرضه گوشی پرچمدار خود با صفحه نمایش ۶٫۷ اینچی دوستداران گوشی‌هایی با صفحه نمایش بزرگ را هایپ کند و برای آنان نیز ارزش قائل شود. این در حالی است که گوشی آیفون ایکس اس دارای یک صفحه نمایش با ۵٫۸ اینچ بود و همچنین وزن آن به ۱۸۰ گرم می‌رسید.

از طرفی دیگر گوشی پرچمدار اپل از ۶٫۵ اینچ به ۶٫۷ اینچ صفحه نمایش ارتقا پیدا کرده است و از جنس صفحه نمایش اولد بهره می‌برد تا هرچه بیشتر حس یک گوشی بزرگ و عظیم را به دوستداران گوشی‌های عظیم ارائه کند. بر اساس حرف‌های آقای کو، در این گوشی‌های جدید اپل، که از صفحه نمایش ۵٫۴ اینچ و ۶٫۷ اینچ بهره می برند، از مودم ۵G ساخته شده توسط کوالکام (Qualcomm) استفاده می‌شود زیرا هنوز مودم ۵G این شرکت ساخته نشده است و ساخت آن تا سال ۲۰۲۲ طول خواهد کشید. گوشی‌های سال ۲۰۲۰ اپل که با اسم‌ها آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مکس شناخته می‌شوند از تکنولوژی sub-6GHz و همچنین از تکنولوژی بسیار قوی mmWave استفاده می‌کنند.

در همین حین، گوشی‌های آیفون ۲۰۱۹ از ۴G بهره می‌برند و ساخت مودم آنها را اینتل بر عهده گرفته است و این درحالی است که اینتل قرار است بعد از تمام شدن استفاده از اینترنت LTE از بازار جهانی ساخت مودم خارج می‌شود. این شرکت عظیم می‌خواهد ساخت مودم LTE آیفون بعدی را نیز بر عهده بگیرد.

همانگونه که می‌دانیم گوشی‌های امسال اپل با اسم آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ مکس وارد بازار خواهند شد و با آیفون ایکس و آیفون ایکس اس مکس یکسان اند و هیچ تغییر محسوسی در آنها به غیر از ماژول دوربین چهارگانه به چشم نمی‌خورد. همین دلایل مذکور موجب شده که مدتی قبل،برخی تحلیل گران گوشی‌های امسال اپل را کسل کننده بخوانند. اما این گوشی‌ها از دوربین اولترا واید و تله فوتو بهره می‌برند و گوشی اقتصادی این گوشی با دوربین دوگانه مجهز خواهد شد که این مورد را در گوشی آیفون ایک آر شاهد نبودیم. حال باید دانست که گوشی‌های سال ۲۰۲۰ اپل می‌توانند نظرات کاربران را به خود جلب نمایند یا خیر.

قبلی «
بعدی »

منتقد انیمه و بازی‌های ویدئویی - مدیریت انجمن گیمفا - برنامه‌نویس HTML - سازنده AMV - گرافیست

  • instagram
  • telegram

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس