هواوی مهر امسال سیستم عامل خود را منتشر خواهد کرد

  • توسط ریبین قهرمانی
  • ۲۵/۰۳/۱۳۹۸
  • ۰
ا

هواوی قرار است سیستم عامل خود را امسال منتشر کند و بر اساس اخبار جدیدی که از این شرکت منتشر شده است، این شرکت سیستم عامل خود را همین مهر ماه همراه با گوشی‌های جدید خود منتشر خواهد کرد، اما گوشی میت ۳۰ این سیستم عامل را دریافت نخواهد کرد.

بر اساس اخبار جدیدی که از شرکت هواوی منتشر شده است، این شرکت دستگاه‌های شامل سیستم عامل مختص به خود را مهر همین سال عرضه خواهد کرد، اما گوشی میت ۳۰ که مهر ماه عرضه می‌شود، این سیستم عامل را دریافت نخواهد کرد و گوشی‌های آتی این سیستم عامل را دریافت میکنند. نام این سیستم عامل HongMeng OS است و تا مهر ماه امسال منتشر می‌شود. این سیستم عامل مختص به گوشی‌های هواوی خواهد بود. البته لازم به ذکر است که این سیستم عامل در سایر کشورهای دیگر با اسم Ark OS شناخته می‌شود و با همین اسم نیز منتشر خواهد شد. این سیستم عامل سرعتی ۶۰ درصد بیشتر از آندروید گوگ را دارا است و بسیار سریعتر از حد معمول سرعت پردازش اطلاعات را دارد.

همانگونه که گفته شد، گوشی میت ۳۰ و سری P40 این سیستم عامل را دریافت نخواهند کرد و فقط یک سری گوشی پایین رده این شرکت، این سیستم عامل را دریافت می‌کنند و تا مدتی فقط در چین این سیستم عامل عرضه می‌شود و پس از اینکه این سیستم عامل آماده جهانی شدن شد، وارد بازار جهانی میشود. بر اساس اخبار سایت Global Times این سیستم عامل با همکاری شرکت تنسنت (Tencent) توسعه پیدا می‌کند. هدف این شرکت از آماده سازی این سیستم عامل این است که به رقابت با رقبای خود بپردازد و به گونه‌ای سیستم عامل خود را به رخ آنها بکشد. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، در طی اولین تستی که از این سیستم عامل اختصاصی هواوی گرفته شده است، سرعت عمل این سیستم عامل ۶۰ در صد از اندروید اصلی گوگل بیشتر است و این نکته توجه بسیاری از شرکت های گوشی سازی را به خود جلب کرده است. دلیل عرضه گوشی های دارای سیستم عامل هواوی در بازار چین برای یک مدت زمان مشخص، انتظار تا برآورده شدن تمام انتظارات از آن و آمادگی این پلتفرم نرم افزاری برای استفاده در سرتاسر جهان است. تا امروز، شرکت‌های زیادی حتی سامسونگ (با سیستم عامل تایزن) برای قد علم کردن در برابر اندروید و آی او اس تلاش کرده‌‌اند، اما اقداماتشان راه به جایی نبرده است.

ا

هواوی احتمالا در صورت عدم تحریم توسط آمریکا، حداقل تا چند سال آینده ایده توسعه یک پلتفرم موبایل اختصاصی برای خود را اجرایی نمی‌کرد، اما اکنون مجبور به این کار شده است و باید سنجیده عمل کند. بعد از تست گوشی های پایین‌رده قدرت گرفته از اولین سیستم عامل موبایل هواوی، باگ‌گیری و اطمینان از آمادگی آن برای به کار رفتن در گوشی های عرضه شده در بازارهای خارج از چین، آن را در گوشی های پرچمدار میت ۳۰ و پی ۴۰ نیز مشاهده خواهیم کرد.

قبلی «
بعدی »

منتقد انیمه و بازی‌های ویدئویی - مدیریت انجمن گیمفا - برنامه‌نویس HTML - سازنده AMV - گرافیست

  • instagram
  • telegram

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس