تکنیک های مدیریت دفترچه تلفن در اندروید

  • توسط مصطفی اسماعیلیان
  • ۲۵/۰۳/۱۳۹۸
  • ۰

دفترچه تلفن یکی از برنامه‌های کاربری دستگاه های اندرویدی است. از گذشته تا به امروز، گوشی های هوشمند پیش از هر چیزی به منظور دسترسی راحت‌تر به افراد و آشنایان طراحی شده‌اند. از این رو، بهتر است همیشه با استفاده از تکنیک‌هایی ساده لیست شماره تماس دوستان خود را مرتب کنید. در ادامه با تکفارس همراه باشید تا این تکنیک های کاربردی را با هم مرور کنیم.

با اینکه روش‌های مدیریت و دسته‌بندی مخاطبین دفترچه تلفن در اندروید کاملا واضح طراحی نشده است اما با این حال سیستم‌عامل اندروید ابزارهایی را در اختیار شما قرار داده است. به دلیل وجود همین ابهام نیز تصمیم گرفتیم تا آموزشی را در این باره تدارک ببینیم که شامل پیوندهایی به برنامه‌های شخص ثالث نیز می‌شود.

برنامه Contacts

برنامه Contacts دسترسی سریع به تمام مخاطبینی که با حساب گوگل شما در ارتباط هستند را فراهم می‌کند. این برنامه هم به صورت نسخه وب و هم به صورت نسخه اندروید قابل دسترس است. در سمت راست و بالای این برنامه گزینه‌ای به عنوان جستجو تعبیه شده است. همچنین در قسمت پایین نیز ابزاری برای افزودن مخاطب جدید وجود دارد.

با بازکردن قسمت مورد علاقه ها (Favorites) لیستی از تمامی مخاطبین ستاره‌دار و همچنین افرادی که بیش‌از همه با آن‌ها تماس گرفته شده است را مشاهده خواهید کرد. اگر تعداد افرادی که با آن‌ها صحبت می‌کنید نسبت به کل مخاطبین دفترچه تلفن شما کم و محدود است، برنامه Contacts گوگل می‌تواند کمک‌یار بسیار خوبی برایتان باشد.

با لمس نام هر مخاطب، پنجره‌ای از اطلاعات مخاطب باز خواهد شد. از این قسمت می‌توانید با او تماس گرفته، ایمیل بزنید و یا پیام ارسال کنید (البته اگر این اطلاعات تماس را پیش از این وارد کرده باشید). همچنین امکان مشاهده تعاملات اخیر با مخاطب و ویرایش اطلاعات نیز وجود دارد.

سفارشی سازی مخاطبین

با بازکردن تنظیمات برنامه (Settings) و انتخاب گزینه مخاطبین (Contacts) می‌توانید نمایش یا عدم نمایش مخاطبین را در برنامه Contacts کنترل نمایید.

این تنظیمات شامل تمامی مخاطبین حساب‌ها، برنامه‌ها و زیرگروه‌های آن‌ها خواهد شد. از این رو در برنامه Contacts گوگل می‌توانید به جای نمایش تمامی مخاطبین دفترچه تلفن، گروه یا دسته‌بندی خاصی را وارد برنامه کنید.

اگر حساب موردنظر خود را در برنامه Contacts پیدا نمی‌کنید، از قسمت تنظیمات گزینه My account را انتخاب کنید. این بخش تمامی حساب‌هایی که از ادغام مخاطبین پشتیبانی می‌کند را نمایش خواهد داد. از این لیست برنامه مورد نظر خود را یافته و گزینه Add account را انتخاب کنید تا مخاطبین آن به برنامه Contacts وارد شود.

با سفارشی سازی نمایش گروه‌های مخاطبین گوگل و همچنین وارد کردن مخاطبین دیگر برنامه‌ها می‌توانید لیستی مرتب و شخصی‌سازی شده از مخاطبین دفترچه تلفن را داشته باشید.

برنامه های شخص ثالث

اگر می‌خواهید تجربه‌ای فراتر از ابزارهای اندروید را داشته باشید، چندین برنامه قدرتمند وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای مدیریت مخاطبین دفترچه تلفن استفاده کنید. به عنوان مثال برنامه +Contacts در کنار ابزارهای متنوع سفارشی سازی، قابلیت ادغام با شبکه‌های اجتماعی را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد.

همچنین FullContact سرویسی همه‌جانبه و تحت وب است که لیست مخاطبین را به صورت مداوم بروز نگه می‌دارد و در هر دستگاهی (به خصوص اندروید) که نیاز باشد انتقال می‌دهد.

برنامه Cloze نیز یکی دیگر از برنامه‌های قدرتمند مدیریت دفترچه تلفن در اندروید است. این برنامه تعاملات شما را با مخاطین تجزیه و تحلیل می‌کند تا مهم‌ترین افراد را در ابتدای لیست تماس قرار دهد. همچنین در صورت وجود اعلانات مهم در شبکه‌های اجتماعی آن را به شما اطلاع خواهد داد تا پیامی را به صورت اتفاقی از دست ندهید.

بد نیست بدانید که سرویس وب Google Contacts در حال حاضر در نسخه آزمایشی به سر می‌برد و نسخه کامل آن به زودی در دسترس همه کاربران قرار خواهد گرفت. کاربران در این نسخه علاوه بر برخورداری از رابط کاربری سبک و منظم، می‌توانید تمام قابلیت‌های مدیریت مخاطبین اندروید را به جای لمس صفحه‌نمایش با موس و کیبورد انجام دهید.

نظر شما کاربران تکفارس در مورد مدیریت مخاطبین دفترچه تلفن چیست؟ آیا برنامه بهتری نیز در این زمینه می‌شناسید؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

قبلی «
بعدی »

علاقه مند به تکنولوژی، گیم، برنامه نویسی و پیتزا

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس