آیفون‌های ۱۱ و ۱۱ مکس ماژول دوربین مربعی شکل خواهند داشت

  • توسط ریبین قهرمانی
  • ۲۷/۰۳/۱۳۹۸
  • ۰

شاید از دوستداران گوشی های شرکت بزرگ آمریکایی اپل باشید. حال خبری بر وجود ماژول مربعی در گوشی های امسال اپل منتشر شده است که در ادامه در تکفارس می توانید آن را بخوانید.

ماه گذشته خبری بر وجود ماژول مربعی شکل در گوشی های جدید اپل منتشر شد که بازخوردهای زیادی را در پی داشت. مشکل این ماژول فقط به بیرون افتادگی بیش از حد آن منتهی نمی شود و مدتی قبل شایعه ای منتشر شد که این ماژول بسیار نامرتب است و سنسورهای آن بسیار در هم ریخته هستند. اما بر طبق این خبر که حال در حال خواندن آن هستید، این شایعه حقیقت ندارد و این سنسورهای موجود در این ماول بسیار مرتب در کنار یکدیگر چیده شده اند. این شایعه که منتشر شده بود، می گفت که تمامی سه سنسور رنگی فلاش ال ای دی و اولترا واید و تله فوتو در کنار یکدیگر و به صورتی بسیار نامرتب چیده شده اند. خال نوبت به آن رسیده است که با استفاده از تصاویری که از ماژول ها منتشر شده است، ه این حقیقت پی برد که ماژول مربعی گوشی های آیفون بیرون افتاده اند و تمامی سنسورها بسیار مرتب کنار یکدیگر چیده شده اند.

شرکت Olixar که از طراحی گوشی های آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ مکس و آیفون ۱۱ آر اطلاع دارد و یک سازنده محافظ برای گوشی ها است، به انتشار تصاویری از محافظ شیشه ای دوربین اقدام کرده است که در آن مرتب بودن سنسور ها به چشم می خورد و مربعی بودن ماژول دوربین به اثبات می رسد. چندی پیش نیز این محافظ در سایت Mobile Fun برای پیش فروش قرار داده شد. تولید انبوه این محافظ شروع شده است و همین دلیل، یکی از مواردی است که مربعی بودن این ماژول را به اثبات می رساند و این اثبات برای هر سه مدل آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ مکس و آیفون ۱۱ آر قابل تایید است. دوربین گوشی اقتصادی آیفون امسال، از همان الگوی دوگانه پیشین آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس بهره می برد.

بر اساس اخباری که در گذشته منتشر شده است، دو سنسور اولیه گوشی آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ ایکس، رنگی می باشند و از تله فوتو بهره می برند و یک سنسور اولترا واید با میدان دید ۱۲۰ درجه به این سنسور افزوده شده است. مثل گوشی های سابق، دو سنسور تله فوتو و اولترا واید از فناوری تثبیت کننده رنگ OIS استفاده می کنند. در همین حال گوشی آیفون ۱۱ آر دارای تله فوتو و دوربین اصلی است اما اولترا واید در این گوشی محذوف است. در زیر می توانید الگوی گفته شده در طراحی این ماژول ها را بر اساس تصاویر منتشر شده از سوی سازنده محافظ آن، مشاهده کنید.

بر اساس اطلاعاتی که در قبل منتشر شد، این شرکت در دو گوشی آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ مکس از نمایشگر OLED استفاده میکند و در گوشی آیفون ۱۱ آر از نمایشگر LCD بهره برده می شود. عکس‌ های جدید منتشر شده توسط شرکت Olixar نحاکی از آن است که حتی ماژول دوربین آیفون ۱۱ آر نیز با وجود داشتن دو سنسور، به شکل مربعی طراحی شده است. برآمدگی دوربین آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ مکس و آیفون ۱۱ آر در مقایسه با مدل‌ های سال ۲۰۱۸ یعنی مدل های آیفون ایکس و آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس کاهش پیدا خواهد کرد، اما همه این ها به خاطر داشتن شکلی مربعی و طول و عرضی بزرگتر، بیشتر در معرض دید قرار دارند. روی ماژول دوربین و کنار سنسور ها، یک فلاش ال ای دی چهارگانه نیز وجود دارد که این تصویر وجود آن را در هر سه گوشی اثبات می کند.

مثل همیشه آیفون گوشی های خود را در ماه سپتامبر عرضه خواهد کرد. حال نظر شما کاربران همیشگی تکفارس در این مورد چیست؟ آیا همانگونه که قبلا هم گفته شد، سری جدید آیفون فقط این تغییرات را شامل می شوند یا تغییراتی دیگر را نیز در زمینه های دیگر در بر خواهند گرفت؟ آیا این تغییرات بر ارزش این گوشی بیش از پیش افزوده است یا آن را زشت تر کرده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و کانال تکفارس را در تلگرام و پیج تکفارس را در اینستاگرام دنبال کنید و نظرات خود را در آنجا نیز با ما به اشتراک بگذارید.

قبلی «
بعدی »

منتقد انیمه و بازی‌های ویدئویی - مدیریت انجمن گیمفا - برنامه‌نویس HTML - سازنده AMV - گرافیست

  • instagram
  • telegram

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس