شیائومی با انتشار چندین ویدئوی تبلیغاتی گوشی‌های بدون ناچ خود را به رخ رقبایش کشید

همانگونه که می‌دانیم در این اواخر، هر شرکتی قصد دارد که گوشی خود را تا جایی که ممکن است، بدون حاشیه و ناچ وارد بازار کند. برای تحقق این هدف، کمپانی‌های بزرگی نظیر وان پلاس (Oneplus) و شیائومی (Xiaomi) تا حدودی توانسته اند که این راهکار را عملی کنند و با معرفی و رونمایی از گوشی‌های دارای دوربین سلفی پاپ آپ، در این امر پیشرو بوده اند. در این بازه زمانی، تمامی رقابت شرکت‌های گوشی‌سازی بر این است تا از جدیدترین فناوری‌های خود استفاده کنند و این فناوری را به رخ رقبای خود بکشند. بعد از آنکه گوشی‌هایی که دارای دوربین سلفی پاپ آپ بوده اند وارد بازار شدند، حال شرکت‌ها تلاش می‌کنند که دوربین سلفی موجود در گوشی خود را به زیر نمایشگر هدایت کنند و در آنجا قرار دهند. تیزرها و تریلرهای زیادی در مورد دوربین سلفی زیر نمایشگر منتشر شده است و تا حالا فقط شرکت شیائومی موفق به ابداع چنین فناوری عالی و پیشرویی بوده است. حال پس از مدت‌ها انتظار، شرکت گوشی‌سازی شیائومی، دوربین سلفی پاپ آپ را وارد گوشی‌های خود کرده است و با قصد تبلیغ برای این محصولات جدید خود، چندین ویدئوی تبلیغاتی را از گوشی خود منتشر کرده است که در این ویدئوها، گوشی‌های دارای ناچ را به شوخی و مسخره گرفته است. در ادامه خبر با وبسایت تکفارس همراه باشید.

پس از مدتها انتظار کشیدن برای محصول جدید شیائومی، بلاخره در طی چند هفته اخیر، این شرکت عظیم چینی توانست از سری جدید گوشی‌های خود با اسم ردمی کا ۲۰ (Redmi K20) و ردمی کا ۲۰ پرو (Redmi K20 Pro) رونمایی کند. این سری جدید گوشی شیائومی، دارای دوربین سلفی پاپ آپ هستند و هدف از این امر، آن است که شیائومی قصد دارد گوشی‌های بدون حاشیه و ناچ خود را وارد بازار جهانی کند و به رقابت با رقبایش بپردازد و محصول خود را به رخ آنها بکشد. نسخه جهانی یا گلوبال این سری با اسم می ۹ تی (Mi 9T) وارد بازار جهانی خواهد شد که در کشور روسیه ساخته می‌شوند. این گوشی با اینکه اسم متفاوتی را از دو گوشی دیگر دارا است و یک میان رده است، اما همچنان از دوربین سلفی پاپ آپ بهره خواهد برد و این فناوری عظیم را دارا خواهد بود. البته لازم به توضیح است که شرکت شیائومی گوشی‌های خود را در دو نسخه رام گلوبال و رام چین عرضه می‌کند که این گوشی یعنی می ۹ تی، رام گلوبال سری کا ۲۰ خواهد بود و در بازارهای خارجی غیر از کشور چین به فروش خواهد رسید. براساس چندین ویدئوی تبلیغاتی جدیدی که از شرکت شیائومی منتشر شده است، این شرکت گوشی‌ها دارای ناچ را مسخره به شمار آورده است و بر این اساس، ممکن است که شرکت گوشی سازی شیائومی، دیگر هیچ گوشی دارای ناچ را وارد بازار نکند و این، پایان کار این شرکت در زمینه گوشی‌ها دارای ناچ باشد. همانگونه که می‌دانید، این شرکت ساخت گوشی‌ها بدون ناچ را از سری گوشی‌های می میکس (Mi Mix) شروع کرد و تا حالا به گسترش آن پرداخته است. این شرکت با انتشار این ویدئوهای تبلیغاتی قصد دارد این منظور را به کاربران القا کند که در گوشی‌های دارای ناچ، کاربر احساس می‎‌کند که یک مزاحم در بالا گوشی قرار دارد و موجب جلب نظر او می‌شود و ممکن است که حواس او را پرت کند. این شرکت در ویدئوهای تبلیغاتی خود، فقط ناچ گوشی‌های سری آیفون ایکس (Iphone X) را مورد طنز و مسخرگی قرار داده است و این در حالی است که خود نیز از این ناچ در برخی از گوشی‌های خود بهره می‌برد؛ مانند گوشی هوشمند پوکوفون اف ۱ (Pocophone F1) و سری پرچمدار می ۸ (Mi 8).

ما نباید فراموش کنیم که در گذشته، شیائومی بسیاری از گوشی‌های هوشمند خود را همراه با ناچ وارد بازار می‌کرد و برای این گوشی‌ها نیز تبلیغات‌های فراوانی را به عمل می‌آورد. بر اساس اینکه شرکت گوشی سازی شیائومی، در قبل گوشی‌ها خود را با همراه ناچ در بالای صفحه نمایش وارد بازار می‌کرد، این نکته حائز اهمیت است که چرا این شرکت، پس از مدتها استفاده از ناچ بالای صفحه نمایش، حالا به کوبیدن و مسخره کردن این گوشی‌ها روی آورده است و می‌خواهد که در گوشی‌ها آینده خود از این نوآوری استفاده نکند و به جای آن از دوربین سلفی پاپ آپ بهره ببرد. همه ما دلیل این شیرین کاری‌های شیائومی را می‌دانیم و دلیل اصلی این شرکت برای اینکار خود، غلبه بر بازار جهانی گوشی‌های هوشمند و رقابت با رقبای سر سخت خود است. همانطور که گفته شد، این شرکت، ساخت گوشی‌های بدون ناچ را از سری گوشی‌های می میکس آغاز کرد که مربوط به چندین سال پیش است و می‌توان به این نتیجه نیز رسید که این شرکت از اول نیز قصد داشت گوشی‌های خود را بدون ناچ وارد بازار کند و این ویدئوهای انتشار یافته فقط یک شگرد بازاریابی محسوب می‌شوند و نه یک رقابت سر سختانه با سایر شرکت‌های دیگر گوشی سازی جهان. در ادامه می‌توانید این سه ویدئوی تبلیغاتی منتشر شده از گوشی می ۹ تی را مشاهده کنید.

در ویدئوی زیر مشکلات ایجاد شده برای یک آرایشگر را مشاهده می‌کنید!

در ویدئوی زیر مشکلات ایجاد شده برای یک دندان‌پزشک را شاهد هستید!

عجیب‌تر از همه، ویدئوی زیر است که مشکل ایجاد شده برای یک آرایشگر زن را نشان می‌دهد!

همانطور که مشاهده کردید، این ویدئوها برای تبلیغ گوشی‌های بدون ناچ شیائومی ساخنه شده اند و در پایان هر ویدئو می‌توان این نکته را مشاهده کرد که هدف از این ویدئوها، علاوه بر مسخره کردن گوشی‌های دارای ناچ، تبلیغ برای گوشی میان رده شیائومی، یعنی می ۹ تی نیز بوده است. حال باید منتظر ماند و دید که آیا شیائومی این بار نیز می‌تواند خوش بدرخشد و گوشی‌های هوشمند و پیشرفته و در عین حال ارزان قیمت را وارد بازار کند و با آنها به رقابت با سایر رقبای خود بپردازد یا اینکه فقط برای بازار گرمی گوشی‌های خود این کارها را انجام می‌دهد. گوشی‌های فاقد ناچ را امسال از شیائومی دیدیم و چندین شرکت دیگر همچون وان پلاس و اوپو نیز در این زمینه فعالیت‌هایی را به انجام رسانده اند و همه آنها در یک چیز اشتراک دارند و آن نیز این است که همه سعی میکنند برای اینکه حواشی دور صفحه گوشی‌های خود را حذف کنند، از دوربین سلفی پاپ آپ استفاده بهره می‌برند. حال خبرهایی نیز از دوربین زیر نمایشگر گوشی‌های شیائومی به گوش می‌خورد که هنوز به صورت رسمی از آنان رونمایی نشده است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید