شرکت انویدیا سری کارت گرافیک‌های RTX SUPER با قیمت پایه ۳۹۹ دلار معرفی کرد

  • توسط ریبین قهرمانی
  • ۱۳/۰۴/۱۳۹۸
  • ۰

شرکت انویدیا (Nvidia)، یکی از بزرگترین شرکت‌های سازنده کارت گرافیک و پردازنده‌ به شمار می‌رود. اگر گیمر باشید، می‌دانید که این شرکت، در زمینه ساخت کارت گرافیک بسیار خوش درخشیده و در طی سالیان درازی که میان سایر کمپانی‌ها شرکت داشته، همیشه بهترین‌ها را معرفی و عرض نموده است. حال این شرکت قصد دارد که سری کارت گرافیک‌های جدیدی را عرضه بازار جهانی کند که با اسم RTX SUPER شناخته می‌شوند و دارای سه مدل است که در ادامه بدان‌ها اشاره می‌شود. در ادامه خبر با تکفارس همراه باشید.

کمپانی انویدیا از سری کارت گرافیک‌های RTX SUPER رونمایی کرد. این سری کارت گرافیک شامل مدل‌های RTX SUPER 2060 ،RTX SUPER 2070 ،RTX SUPER 2080 می‌شود. این سری جدید، نسخه ارتقا یافته سری RTX است که در سال قبل از این سری نیز رونمایی شد. این نمونه‌های جدید از سری RTX، از نظر کارایی و عملکرد، بسیار بهبود یافته‌اند و نکته حائز اهمیت در مورد این سری جدید آن است که این مدل‌های جدید با همان قیمت نسخه قبلی پارسال، وارد بازار جهانی خواهند شد و تفاوتی از نظر قیمت نخواهند داشت.

مدل RTX SUPER 2060 :

با مدل RTX SUPER 2060 شروع می‌کنیم؛ این نسخه جدید از سری RTX، تغییرات فراوانی را از نظر بهبود عملکرد و نرخ فریم مشمول شده است. مدل RTX SUPER 2060 در زمینه عملکرد و کارایی ۲۲ درصد بهبود پیدا کرده است. همچنین ۱۵ درصد بهبود را در مقایسه با نسخه قبلی خود، یعنی RTX 2060، در زمینه فریم ریت یا نرخ فریم داشته است. شرکت انویدیا ادعا می‌کند که این نسخه جدید، یعنی RTX SUPER 2060، عملکرد و کارایی سریع‌تری نسبت به GTX 1080 خواهد داشت. مدل RTX SUPER 2060 برخلاف نسخه قبلی خود که دارای ۶ گیگابایت حافظه رم بود، با ۸ گیگابایت حافظه رم از نوع GDDR6 وارد بازار خواهد شد که می‌توان تفاوت فاحش و نمایان آن با نسخه پایه خود را از همین مورد دریافت.

این کارت گرافیک جدید شرکت انویدیا در تاریخ ۹ جولای (مصادف است با ۱۸ تیرماه امسال) و با قیمت پایه ۳۹۹ دلار موجود خواهد شد. این مدل جدید همراه با نسخه قبلی خود، یعنی RTX 1060، وارد بازار خواهد شد و کاربران می‌توانند با قیمت ۳۴۹ دلار به خرید آنها بپردازند.

مدل RTX SUPER 2070 :

گفته می‌شود که مدل RTX SUPER 2070 که نسخه ارتقا یافته مدل قبلی خود، یعنی RTX 2070 است، حدود ۱۶ درصد سریع‌تر از نسخه قبل خود عمل می‌کند و در مجموع، ۲۴ درصد افزایش سرعت را مشمول شده است. نکته دیگری که بسیار قابل توجه است، این است که انویدیا در مورد این مدل نیز مدعی شده است که کارایی و عملکرد آن، بسیار بیشتر از مدل‌ نسل قبل، یعنی GTX 1080 Ti خواهد بود. این شرکت، در مورد این مدل جدید، اطلاعات زیادی را فاش نکرده و فقط بر برتری این نسل بر نسل قبل، سخن‌هایی را به میان آورده و این مدل‌های جدید را با نسخه نسل قبل مقایسه کرده است.

کارت گرافیک RTX SUPER 2070 که جایگزینی برای RTX 2070 است، همانند نسخه RTX SUPER 2060 در تاریخ ۹ جولای (مصادف است با ۱۸ تیر ماه امسال) و با قیمت ۴۹۹ دلار موجود خواهد شد.

مدل RTX SUPER 2080 :

در پایان می‌رسیم به بهترین مدل این سری کارت گرافیک‌های جدید، یعنی RTX SUPER 2080؛ این نسخه جدید، سرعت خوانایی حافظه رم آن در مقایسه با نسخه قبلی خود که با نام RTX 2080 شناخته می‌شود، از ۱۴ گیگابایت بر ثانیه به ۱۵٫۵ گیگابایت بر ثانیه، ارتقا داشته است. شرکت انویدیا ادعا دارد که این مدل کارت گرافیک جدید، سرعت بسیار بیشتری نسبت به کارت گرافیک نسل قبل یا همان کارت گرافیک TITAN Xp خواهد داشت.

کارت گرافیک RTX SUPER 2080 در تاریخ ۲۳ جولای (مصادف است با ۱ مرداد ماه امسال) و با قیمت ۶۹۹ دلار موجود خواهد شد. قابل ذکر است که تمامی قیمت‌های مذکور در این پست، قیمت پایه این محصولات است و قیمت نسخه‌های پیشرفته‌تر آنها، بیشتر خواهد بود.

مثل اینکه قرار نیست که کارت گرافیک RTX 2080 Ti با لقب RTX SUPER وارد بازار جهانی شود و بدون هیچ تغییری نسبت به نسخه قبل خود، همچنان با قیمت ۹۹۹ دلار به فروش می‌رسد.

گمان می‌رود که این نسخه‌های جدید RTX که با لقب RTX SUPER عرضه می‌شوند، جوابی به نسخه جدید کارت گرافیک‌های Radeon RX 5700 شرکت AMD باشد. همچنین این کمپانی عظیم تایوانی قصد دارد که با این کارت گرافیک‌های جدید، نظر گیمرهای بی بضاعت مالی را جلب کند و به آنها نیز یک تجربه با کیفیت و عالی از بازی‌های ویدئویی را ارائه دهد؛ چون همانگونه که می‌دانید، این سری جدید کارت گرافیک‌های انویدیا با کیفیت و کارایی بالا و قیمت پایین عرضه بازار می‌شوند. حال باید منتظر ماند و دید که آیا این همه تعریفات، جایی برای باور هستند و آیا این مدل‌های جدید را می‌توان مدل‌های اقتصادی سری RTX شمرد یا خیر. با اینکه انویدیا، تمامی نسخه‌های این سری جدید را با سری‌های نسل قبل خود، مانند سری GTX و RTX مقایسه کرده و مدل‌های RTX SUPER را برتر از آنها شمرده است، به نظر می‌رسد که این اخبار بسیار دلخوش کننده خواهند بود و می‌توان به این سری جدید، لقب نسخه‌های اقتصادی کارت گرافیک شرکت انویدیا را داد.

قبلی «
بعدی »

منتقد انیمه و بازی‌های ویدئویی - مدیریت انجمن گیمفا - برنامه‌نویس HTML - سازنده AMV - گرافیست

  • instagram
  • telegram

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس