شرکت‌های اینتل و مایکروسافت به حمایت خود از هواوی ادامه خواهند داد

  • توسط ریبین قهرمانی
  • ۱۹/۰۴/۱۳۹۸
  • ۰

همانطور که می‌دانید مدتی قبل کشور آمریکا شرکت گوشی سازی هواوی را تهدید به تحریم کرد و بر این اساس بسیاری از شرکت‌های آمریکایی مجبور به خاتمه دادن ارتباط خود با شرکت هواوی شدند. حال که جدال و نزاع بین آمریکا و هواوی در حال فروکش کردن است، برخی از شرکت‌های آمریکایی حمایت و پشتیبانی دوباره خود از شرکت هواوی را تایید کرده اند. در ادامه خبر با تکفارس همراه باشید.

بعد از آنکه بحث تحریم شدن هواوی توسط آمریکا کنار گذاشته شد و این بحث جدّیت خود را از دست داد، بسیاری از شرکت‌های سازنده فناوری ارتباطات و اطلاعات، ارتباط خود با این غول چینی را از نو شروع کردند. گزارش‌های اخیری که از دو شرکت اینتل و مایکروسافت منتشر شده حاکی از آن است که این شرکت‌ها قصد دارند پشتیبانی خود از لپ تاپ های هواوی را ادامه دهند. تجارت هواوی با این شرکت‌ها در زمینه‌های مختلف لپ تاپ‌ها، فضاهای ابری، راه حل های سازمانی و مواردی مشابه ادامه خواهد داشت.

این خبر در حال به بیرون درز پیدا کرده که مدتی قبل تمامی محموله‌های باری ارسال شده از طرف آمریکا برای هواوی به تعلیق در آمده بودند و این به خاطر تحریم‌ها و نزاع‌های بین هواوی و آمریکا بود. به همین دلیل، علی رغم اینکه برخی از شرکت‌ها آمریکایی قصد خود را برای همکاری با هواوی بیان کرده‌اند اما هواوی هنوز هم نمیخواهد که برای تمامی محصولات خود بر کمپانی‌های آمریکایی تکیه کند و قرار است که از این میزان وابستگی بکاهد. براساس گزارشات اخیری که از کمپانی هواوی منتشر شده است، این شرکت قصد دارد که در تاریخ ۱ جولای لپ تاپ جدید خود را معرفی کند. البته هنوز معلوم نشده است که این لپ تاپ جدید هواوی در سری خانواده‌های مجیک بوک (Matebook) خواهد بود یا میت بوک (MagicBook) و این هنوز هم به عنوان یک سوال باقیست.

هواوی به مدت چندین سال است که وارد خط ساخت لپ تاپ‌ها شده است و به دلیل ساخت لپ تاپ‌های بالا رده تجاری، شهرتی را برای خود رقم زده است و در بسیاری از مناطق جهان اس این نوت بوک‌های هواوی به گوشی می خورد. در چند سال اخیر، فروش لپ تاپ‌های هواوی بر روی پلتفرم Jingdong بسیار چشمگیر و خارق العاده بوده است. اگر چه بر اساس گزارش های اخیر، شرکت هواوی قصد دارد مبادلات و وابستگی خود به آمریکا را کاهش دهد، اما باید مد نظر داشت که این کار به تدریج انجام خواهد گرفت و فی الساعه نمی‌توان آن را عملی کرد. در حال حاضر دو کمپانی اینتل و مایکروسافت به پشتیبانی از لپ تاپهای این شرکت ادامه می‌دهند، اما اینکه آیا طی سال‌های آینده نیز این پشتیبانی ادامه خواهد داشت یا خیر، مشخص نیست و هنوز هم جای بحث دارد.

قبلی «
بعدی »

منتقد انیمه و بازی‌های ویدئویی - مدیریت انجمن گیمفا - برنامه‌نویس HTML - سازنده AMV - گرافیست

  • instagram
  • telegram

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس