یوتیوب درحال راه‌اندازی لیست‌های پخش‌ ویدیوهای آموزشی است که شامل الگوریتم ویدیو‌های پیشنهادی نمی‌شوند

یوتیوب ویژگی جدیدی به نام «لیست‌های پخش یادگیری» معرفی می‌کند که صفحاتی مخصوص به ویدیو‌های آموزشی از موضوعات مختلفی مثل ریاضیات، علوم، موسیقی و زبان اختصاص می‌دهد. لیست‌های پخش دارای ویژگی‌‌های سازمان یافته خواهند بود، مثل فصل‌هایی پیرامون مفاهیم کلیدی که از سطح دروس مقدماتی تا حرفه‌ای مرتب شده‌اند. در این صفحات هیچ ویدیوی پیشنهادی مشاهده نمی‌شود که به بینندگان اجازه می‌دهد بدون حواس‌پرتی روی دروسشان تمرکز کنند.

یوتیوب به خاطر الگوریتم ویدیو‌های پیشنهادی‌اش که بعضی مواقع می‌توانند بیننده را به سمت محتوای افراطی و آزار دهنده هدایت کند، مورد هجمه قرار گرفته است. اگرچه این شرکت قبلا به حذف کردن پیشنهادات ویدیویی بی میل بود چون این کار باعث کمتر شدن ترافیک بقیه ویدیو‌ها می‌شد، اما حذف کردن پیشنهادات از لیست‌های پخش آموزشی نشان می‌دهد که یوتیوب به خاطر نمایش دادن محتوای آموزشی درست حاضر به ریسک کردن است. ویدیو‌ها در آخر لیست پخش به صورت خودکار پخش نمی‌شوند، پس امکان ندارد موقع دیدن درس شیمی خوابتان ببرد و وقتی بیدار شدید ویدیوهایی در مورد تئوری توطئه مشاهده کنید.

پلتفرم یوتیوب در حال کار با خالقان و سازمان‌های آموزشی بوده است تا محتوای آموزشی خود را در سال گذشته گسترش دهد. یوتیوب در اکتبر سال قبل اعلام کرد که درحال سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیون دلاری روی خالقین و منابع طی یک ابتکار سرمایه‌گذاری آموزشی است. یوتیوب می‌گوید که کارش را با قرار دادن شرکای مورد اعتماد مثل Khan Academy و TED-Ed در لیست‌های پخش شروع می‌کند. کانال‌هایی مثل Crash Course از هنک (Hank) و جان گرین (John Green) موضوعاتی مثل شیمی را تدریس می‌کنند و کانال‌هایی مثل Coding Train نیز مهارت‌های حرفه‌ای مثل جاوا اسکریپت را درس می‌دهند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید