الکسا مهمان ویندوز ۱۰ خواهد شد

تکنولوژی با سرعتی باورنکردنی در حال پیشرفت است و هر سال شاهد تکنولوژی‌های جدیدی هستیم که منجر به تغییر سبک زندگی ما می‌شوند. در حقیقت هدف فن‌آوری راحت‌تر کردن زندگی برای ما انسان‌ها است. هوش مصنوعی نیز یکی از همین فن‌آوری‌ها شمرده می‌شود که به‌تازگی توسط شرکت‌های بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار گرفته است. دستیارهای مجازی جزو دستاورد این تکنولوژی به‌حساب می‌آیند.

اخبار و شایعات حاکی از آن هستند که مایکروسافت قصد دارد دسترسی برنامه‌های شخص‌ ثالث را در ویندوز ۱۰ افزایش دهد. یکی از همین برنامه‌ها، الکسا خواهد بود. در حقیقت الکسا دستیار صوتی شرکت آمازون محسوب می‌شود که از قابلیت‌های بی‌شماری سود می‌گیرد و به جدیدترین اطلاعات مجهز است. به‌لطف کمپانی آمازون این دستیار مجازی پیشرفت قابل‌توجهی یافته و می‌تواند در بین رقبا حرفی برای گفتن داشته باشد. به‌نظر می‌رسد در به‌روزرسانی بعدی (شهریور‌ماه) ویندوز ۱۰ این امکان به کاربران داده شود تا دستیار مورد نظر خود را از بین کورتانا و الکسا انتخاب کنند.

یکی از ویژگی‌های جذاب دستیار صوتی آمازون، نحوه فراخوانی است. فرقی نمی‌کند که در چه اتاقی حضور داشته باشید، در هر صورت می‌توانید با گفتن کلمه «Alexa» این دستیار مجازی را فرا بخوانید. اما این برنامه چه کارهایی را انجام می‌دهد. به‌لطف الکسا تنها با صدای‌تان قادرید لامپ‌های خانه‌تان را خاموش کنید، رنگ آن‌ها را تغییر دهید یا حتی دمای محل کارتان را کم‌تر کنید. جدای از این، خبرهایی در مورد ادغام کورتانا و الکسا به‌گوش می‌رسد. در سال‌های قبل نیز دو شرکت بزرگ آمازون و مایکروسافت قصد ادغان دستیارهای صوتی خود را داشتند. اما این کار به دلایلی نامعلوم (!) به تعویق افتاد. شاید این به‌روزرسانی‌های مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ نشانه‌ای از ترکیب این دو برنامه باشد. گفته می‌شود غول نرم‌افزار کالیفرنیا چندی پیش اقدام به به‌روزرسانی و بهبود عملکرد دستیار صوتی خود کرده تا بتواند به‌راحتی با الکسای آمازون رقابت کنید. این تغییرات باعث شده تا کورتانا سریع‌تر متوجه حرف‌های شما شود و نیازتان را در چند ثانیه برآورده کند.

حتی گمانه‌زنی‌ها نشان می‌دهند که قصد مایکروسافت تنها افزودن الکسا به ویندوز ۱۰ نیست، بلکه این شرکت در نظر دارد تا دستیارهای صوتی بیش‌تری را به سیستم‌عامل خود اضافه کند. همچنین به احتمال زیاد در آینده‌ای نزدیک شاهد برنامه‌های شخصی ثالث بیش‌تری در ویندوز ۱۰ باشیم، چراکه این برنامه‌ها تجربه کاربری را تا حد زیادی بهبود می‌بخشند و موجب افزایش رضایت کاربران از سیستم‌عامل مایکروسافت خواهند شد. گفتنی‌ست به‌روزرسانی شهریورماه ویندوز ۱۰ با کد ۱۹H2 اجرایی خواهد شد و برخلاف به‌روزرسانی‌های قبلی، حجم کم‌تری دارد. البته اگر نمی‌توانید برای دریافت این به‌روزرسانی و استفاده از الکسا منتظر بمانید، می‌توانید همین امروز نسخه بتای این به روزرسانی را از سایت مایکروسافت دریافت کنید. به‌طور کلی می‌توان گفت دستیار صوتی آمازون یا همان الکسا به‌واسطه نفوذ خود در بین کاربران و دستگاه‌های هوشمند توانسته در قلب سیستم‌عامل مایکروسافت هم ظاهر شود. ویندوز ۱۰ با این به‌روزرسانی جذاب‌تر و کاربردی‌تر خواهد شد.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا با افزایش نفود دستیار صوتی آمازون در ویندوز موافق هستید؟ خوشحال خواهیم شد که دیدگاه‌تان را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید