کاوشگر مریخ ۲۰۲۰ وارد آخرین سال مهندسی قبل از پرتاب می‌شود

اخبار ، علم و دانش ، فضا ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

شمارش معکوس برای آخرین سال توسعه، قبل از پرتاب کاوشگر مریخ ۲۰۲۰ شروع شده است. پنجره پرتاب از ۱۷ جولای تا ۵ اگوست ۲۰۲۰ باز‌ می‌شود و طی آن کاوشگر برای سفر خود از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال فلوریدا به مریخ راه‌اندازی می‌شود.

مهندسان ناسا درحال کار بر روی کاوشگر بوده‌اند؛ برای آن دوربین، چرخ و بازوهای روباتیک نصب کرده‌اند و توانایی دوام آوردن فضاپیمایی که کاوشگر را حمل می‌کند در شرایط سخت فضا را نیز تست کرده‌اند. و طبق گفته ناسا پیشرفت در تکمیل کردن کاوشگر طبق مسیر پیش می‌رود.

جان مک‌نمی (John McNamee) مدیر پروژه کاوشگر مریخ ۲۰۲۰ در آزمایشگاه نیروی محرکه جت:

زمانی که ما در سال ۲۰۱۳ کارمان را شروع کردیم، برنامه زمانی درست کردیم که پیشرفت ماموریت را طرح‌ریزی کنیم. هر کدام از قطعات بزرگ فضاپیما در پروژه‌ای با این سطح از نوآوری مطابق برنامه زمانی پیش می‌رود و این گواهی بر پشتکار و استقامت یک تیم بزرگ است.

در تصویر بالا همانطور که می‌بینید برجک سنسور در انتهای بازوی روباتیک کاوشگر درحال اتصال است. این برجک دوربین‌های بیشتری را حمل می‌کند، به همراه ابزار‌های ردیابی علمی مثل SHERLOC و PIXL و یک مته و مکانیسمی برای نمونه برداری از سنگ سخت.

ناسا همچنین ویدیو کلیپی را از کار تیم آزمایشگاه نیروی محرکه جت روی نصب چرخ‌ها و پاهای کاوشگر به اشتراک گذاشت. با دیدن ان می‌توانید ببینید که چقدر کار و هماهنگی برای سرهم کردن چیز پیچیده و دقیقی مثل یک کاوشگر لازم است. تمام مهندسان ناسا هنگام کار در اتاق تمیز آزمایشگاه لباس محافظتی می‌پوشند تا از هرگونه آلودگی قطعات کاوشگر جلوگیری کنند.

ما تا زمان فرارسیدن مارچ ۲۰۲۰ که زمان پرتاب است منتظر می‌مانیم. بعد از پرتاب حدود هفت ماه طول می‌کشد تا سفر به مریخ تکمیل شود و برنامه‌ریزی شده تا ۱۸ ژانویه ۲۰۲۱ این کاوشگر روی سطح سیاره سرخ فرود بیاید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید