ایمیل یاهو به روی ایرانیان بسته شد!

ایمیل یاهو به روی ایرانیان بسته شد!

- دراخبار تکنولوژی
39
۴

در حالی که آمریکا از چند ماه پیش شدت تحریم‌هایش را برای ایرانی‌ها کاهش داده، شرکت آمریکایی یاهو در مسیری متفاوت یکی از خدمات خود را برای ایرانی‌ها متوقف کرد.

موضوع تحریم‌های اینترنتی برای ایرانی‌ها موضوع جدیدی نیست، اما همزمان با افزایش تحریم‌های اینترنتی شرکت‌های آمریکایی علیه ایرانی‌ها،‌ شرکت یاهو نیز اقدام به حذف نام ایران از لیست کشورهایی کرد که امکان ساخت اکانت (اعتبار) ایمیل می‌کردند.

با این حال کاربران ایرانی‌ همچنان می‌توانستند با انتخاب نام یک کشور دیگر اکانت ایمیل بسازند. اما در روزهای اخیر یاهو دست به اقدامی زده که به این ترتیب ایرانی‌ها را از دریافت ایمیل در زیرمجموعه این شرکت آمریکایی محروم می‌کند.

بر اساس گزارش راه دانشجو، در تغییرات جدیدی که شرکت یاهو در بخش ایمیل خود ایجاد کرده، برای ثبت نام یک حساب کاربری جدید از کاربران شماره تلفن همراه خواسته می‌شود تا بعد از آن با ارسال پیامک به کاربر امکان ایجاد ایمیل جدید فراهم شود. این در حالیست که با توجه به نبود نام ایران در لیست بخش ایمیل یاهو امکان ارایه شماره موبایل نیز فراهم نیست. استفاده از نام کشور دیگر و وارد کردن شماره جعلی نیز کمکی به کاربر نکرده و امکان ثبت ایمیل فراهم نمی‌شود.

0

4 نظر

  1. چقدر ظالمانه.بازهم گوگل که حداقل گوگل پلیشو هم باز کرد.

    0

  2. برای همه بسته شده یا نه برای من که بازه البته تا الان

    0

  3. کسی که ایمیل داره میتونه استفاده کنه اما کسی که هنوز ایدی نداره دیگه نمیتونه.

    0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

Xperia™ XZ Premium شگفت‌انگیزِ Sony با قابلیت ویدیوی با حرکت بسیار آهسته برای نخستین‌بار در یک تلفن هوشمند

بارسلونا، کنگرهٔ جهانی موبایل، ۲۷ فوریهٔ ۲۰۱۷- Sony