آيا بروز رساني آيفون و آيپد به آپديت iOS 7.1 موجب مصرف بيشتر باتري در اين دستگاه‌ها مي‌شود؟

آيا بروز رساني آيفون و آيپد به آپديت iOS 7.1 موجب مصرف بيشتر باتري در اين دستگاه‌ها مي‌شود؟

- دراخبار تکنولوژی, راهنمای خرید
42
۰
2boy2boy

شركت اپل هفته‌ي گذشته جديدترين نسخه‌ي آپديت سيستم‌عامل خود، iOS 7.1 ، را منتشر كرد و حالا تنها با گذشت كمتر از يك هفته از انتشار اين آپديت جديد شنيده‌ها حاكي از آن است كه iOS 7.1 تا حد زيادي منجر به افزايش مصرف و تخليه‌ي هر چه سريع‌تر باتري دستگاه شما مي‌گردد، اين در حالي است در اين نسخه رابط كاربري iOS بهبوديافته و بعضي از باگهاي و بسياري از مشكلات امنيتي اين سيستم‌عامل رفع شده و ترفندهاي دسترسي جديدي در اختيار كاربران قرار گرفته است.

طبق جديدترين تحقيقات انجام‌شده، در حال حاضر 21 درصد از دستگاه‌هاي آيفون و آيپد موجود از iOS 7.1 استفاده مي كنند، اما با وجود بررسي ها و آزمايش هاي گسترده اوليه و حتي ارائه ي 5 نسخه‌ي بتا از اين سيستم‌عامل توسط توسعه دهندگان اپل نيز، بنظر مي رسد عمر باتري در  برخي دستگاه‌هاي مبتني بر iOS 7 كمتر از اين نسخه‌ي جديد است.
به نقل از Ars Technica، بر اساس تحقيقات انجام‌شده بر روي شماري از دستگاه‌هاي بروز رساني شده با iOS 7.1 شامل: آيفون 5 اس و انواع مدلهاي آيپد، مصرف باتري در اين دستگاه‌ها در اغلب موارد تا حد زيادي كمتر از  نسخه‌ي پيشين بوده، اين در حالي است كه تحقيقات مذكور با شكايات برخي مشتريان اپل مطابق نيست.
اگر سري به انجمن اپل بزنيد خواهيد ديد كه بسياري از كاربران از عدم كارايي مناسب باتري شكايت داشته‌اند و حتي گزارش‌هايي مبني بر كاهش شارژ باتري يك ساعت پس از شارژ شدن به نصف وضعيت اوليه نيز  ارائه شده است!
جالب است بدانيد، در همين راستا بسياري از كاربران نه تنها از افزايش مصرف باتري گله نداشته‌اند، بلكه از كارايي بالاي دستگاه خود اعلام رضايت كرده‌اند.
لازم به ذكر است، شركت اپل تا به اين لحظه هيچ صحبتي در رابطه با اين گزارشات ضد و نقيض و چرايي اين مشكل نكرده است.
آيا شما هم با مشكل افزايش بالاي مصرف باتري در دستگاه خود مواجه شده‌ايد؟ تجربيات خود در اين رابطه را با ما در ميان بگذاريد؟
0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

شركت ايسوس اولترابوك هاي UX32LN و UX32LA از سري زن بوك را معرفي مي‌كند!

اخبار جديد حاكي از آن است كه شركت