ارزش هر عینک گوگل 80 دلار است؟

ارزش هر عینک گوگل 80 دلار است؟

- دراخبار تکنولوژی, تکنولوژی آینده
40
۰

یکی از شاهکار های تکنولوژی این نسل، عینک گوگل یا همان Google Glass است که توسط کمپانی فوق العاده و نامدار گوگل ساخته و وارد بازار می شود. این چند روز شایعات مختلفی مبنی بر اینکه این عینک بی نظیر، از یک دوربین 80 دلاری بهره می برد ولی قیمت آن 1500 دلار است، فکر همه را مشغول خود کرد و خیلی ها را نسبت به گوگل بد بین کرد…. آیا واقعا هر عینک گوگل 80 دلار ارزش دارد یا بیشتر؟ آیا واقعا این عینک 1500 دلار است یا کمتر؟ با ما همراه شوید.

البته این درست که قیمت این عینک گوگل واقعا 1500 دلار ارزش ندارد و بخاطر همان زیاد نتوانست فروش خوبی در میان انواع گجت های دنیا پیروز شود! اما امروز وبسایت Teardown.com که یکی از معتبرترین وبسایت در زمینه تکنولوژی است به بررسی قیمت تک تک قطعات سازنده این عینک بی نظیر پرداخته تا ببید آیا واقعا 80 دلار است یا 1500!!

http://www.themobilityresource.com/wp-content/uploads/2013/11/gg3.jpg

طبق بررسی ای که وبسایت Teardown.com بر روی این عینک های گوگل کرده، این حرف کاملا درست که هر یک عینک برای کمپانی گوگل واقعا 80 دلار خرج می برد یعنی تمامی اجزای سازنده این گجت، 80 دلار ارزش دارد. البته باید بگوییم که هزینه ساخت، کارکنان شرکت، توسعه و مخارج آن روی این 80 دلار می آید و باید گوگل از این عینک سود کند ولی آیا این درست که عینک 80 دلاری را 1500 دلار بفروشد؟

اما پس از این بررسی به سرعت یکی از کارکنان کمپانی گوگل به صورت رسمی اعلام کرده است که:

این بررسی درست نیست و کلا اشتباه است. این گزارش بدون شک اشتباه و غلط است.

اما این ما هستیم که باز هم معلوم نشد که آیا هر عینک 80 دلار ارزش دارد یا 1500؟ به نظر تاکنون شرکت گوگل از پول عینک هایی که فروخته چه کارهایی انجام داده است؟

شما چه فکر می کنید؟ به نظر کمپانی گوگل از فروش هر عینک هوشمند خود، چقدر سود می کند؟ 1420 دلار؟ یا کمتر؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

اولین تصاویر از تبلت گلکسی تب S منتشر شد

همانطور که خبر دارید شرکت بزرگ سامسونگ یکی