آیا شما به یک صفحه نمایش 4K روی گوشی نیازمندید؟

آیا شما به یک صفحه نمایش 4K روی گوشی نیازمندید؟

- دراخبار تکنولوژی
40
۰

در ابتدا  وقتی در سال 2010 اپل دستگاه iPhone 4 را معرفی کرد ما فکر می کردیم که به لطف رتینا ی اپل به  بالاترین حد صفحه نمایش دست یافته ایم. بعد از آن با جهشی سریع به صفحه نمایش های HD رسیدیم که باز نیز تصور می شد پایان راه سفر های پیکسلی ما باشد. ولی این داستان بسیار از پابان خودش به دور بود، چرا که HTC با معرفی دستگاه Butterfly سریعا ادامه راه را به بقیه شرکت ها نشان داد و اولین گوشی با تراکم پیکسلی بالای 400 پیکسل در اینچ مربع را معرفی کرد.

بگذارید ادامه این داستان را نگوییم و سریعا سراغ اولین دستگاهی که با کیفیت QHD به بازار ارائه شد برویم، LG G3 توانست اولین دستگاهی باشد که به مقام نایل شود و پا به این قلمرو بگذارد.

با این که هیچ دلیل منطقی ای برای ادامه دادن این قضیه ادامه ندارد ولی ظاهرا کمپانی های مطرح به شکل دیگر به این مسئله نگاه می کنند. دقیقا زمانی که فکر می کردیم برای مدتی ازین قضیه نبرد صفحه نمایش ها می توانیم نفس راحت بکشیم، سونی با معرفی Xperia Z5  جان تازه ای به این ماجرا بخشید و این نبرد را قلمرو جدیدی برد. Xperia Z5 از صفحه نمایش UHD یا 4K استفاده می کند که کیفیتی بالغ بر حداقل 800 پیکسل بر اینچ را در اختیار ما می گذارد و تمام این اتفاقات در زمانی دارد اتفاق می افتد که هنوز لپتاپ ها هنوز کیفیت HD را به عنوان پایه و اساس خود قرار داده اند. البته تمام این قضایا دلایل خاص خود را دارد و از دلایل مطرح آن این است که بازار موبایل بسیار گسترده تر و سود آور تر از بازار لپتاپ است و بازهم با تمام این توصیفات، استفاده چنین صفحه نمایش هایی روی این گوشی های هوشمند کاملا غیر منطقی به نظر می رسد.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

Xiaomi Mi 5، اولین دستگاهی که از حسگر اثر انگشت سه بعدی کوالکام بهره می برد

با اینکه شیائومی به تازگی دستگاه خوش قیمت