گوگل با استفاده از لنزهای تماسی پیشرفته، روش های مدیریتی بیماری دیابت را متحول می کند

گوگل با استفاده از لنزهای تماسی پیشرفته، روش های مدیریتی بیماری دیابت را متحول می کند

- درGoogle, تکنولوژی آینده
68
۰

اخیراً بخش جدید لایف ساینس شرکت گوگل (Google Life Science) اعلام کرده است که بیماری دیابت اولین هدف اصلی آن ها خواهد بود. این شرکت برای آسان کردن درمان بیماری دیابت با چندین کمپانی دیگر نظیر Sanofi (شرکت دارویی فرانسه که روشهای درمانی پیشرفته برای مقابله با بیماری دیابت را ابداع کرده است)، Novartis و Dexcom همکاری داشته است.

اخیراً امسال، گوگل اعلام کرده بود که در حال توسعه لنزهای تماسی است که می تواند سطح گلوکز را تخمین بزند. با توجه به سایت Inquisitr این لنزها در سال 2016 بر روی انسان ها تست خواهند شد. این لنزها دارای چیپست های کوچک بی سیم و سنسورها در بین دو لایه نازک هستند که می تواند میزان قند خون بدن را توسط اشک موجود در چشم تعیین کند. گوگل در مورد اضافه کردن لامپ های LED به لنزها اشاره کرده است که هنگامی که سطح قند خون بدن از یک حدی بیشتر یا کمتر شود، LEDها شروع به فلش زدن می کنند.

ملیون ها نفر که از بیماری دیابت رنج می برند مجبور هستند روزانه بیش از پنج بار نوک انگشتانشان را برای گرفتن میزان قند خونشان با یک چیز نوک تیز ببرند. این روش هم دردآور و هم گران است. اما اکنون بخش لایف ساینس شرکت گوگل برنامه دارد تا روش مرسوم مدیریتی بیماری دیابت را با روش های مدرن متحول کند.

منبع:

http://www.npr.org/sections/health-shots/2015/09/06/437570402/why-google-is-going-all-in-on-diabetes

 

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

ناسا مقایسه مریخ با زمین را به صورت پوستر ارائه کرده است

اطلاعات با توجه به این پوستر به صورت