پایان سال 2016، پایان پشتیبانی فایر فاکس از بسیاری از پلاگین ها خواهد بود

پایان سال 2016، پایان پشتیبانی فایر فاکس از بسیاری از پلاگین ها خواهد بود

- دراخبار تکنولوژی
80
۰

طبق اعلام کمپانی موزیلا، فایرفاکس به پشتیبانی از اکثر افزونه ها تا اواخر سال 2016 پایان خواهد داد. این امر شامل پلاگین هایی چون Java و Silverlight خواهد بود، در حالی که پشتیبانیاز افزونه فلش همچنان ادامه خواهد یافت.

استفاده از پلاگین ها در صفحات وب جزو جدایی ناپذیر از تجربه گشت و گذار ها در وب میباشند، که وظیفه بسیاری از آن ها پخش محتواهای چند رسانه ای میباشد و در اصل توسط هیچ وب یا مرورگری پشتیبانی نمیشوند. با این وجود و با ظهور HTML5 و مرورگرهایی که میتوانند بازی های سه بعدی (3D) را اجرا کنند افزونه های غیر ضروری به طور فزاینده ای و غیر ضروری افزایش یافته اند. جدا از اینکه این افزونه ها کامل و بی عیب و نقص هم نیستند. از جمله اینکه عملکرد ضعیف، مصرف زیاد باتری و خطرات امنیتی در آن ها مشاهده میشود.

مرورگرهای دیگر از جمله Chrome و Edge نیز عدم پشتیبانی از پلاگین ها را آغاز کرده اند. حتی مرورگر کروم برخی از پلاگین های غیر ضروری فلش را غیرفعال کرده است. گرچه تا پایان سال 2016 زمان زیادی باقیست ولی موضوع مهم عدم پشتیبانی از افزونه ها بوده و خبرها حاکی است پلت فرم های جدید همچون نسخه ویندوز Firefox 64-bit  از این افزونه ها پشتیبانی نخواهد کرد.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

اندروید 6.0 هم به ایران رسید!

این بار نیز خبری در مورد به روزرسانی